VBATools

Niezbędnik dla Exelomaniaków

by on Jan.17, 2016, under Excel, Freeware, Oprogramowanie

Chciałbym wam przedstawić dziesiątą wersję darmowego dodatku do Excela, który w tej odsłonie posiada 3 główne moduły i jeden z PPM:

Pierwszy to tłumacz formuł Excela na 16 języków wraz z biblioteką formuł. Drugi to własny magazyn linków oraz linki i strony wybitnie uzdolnionych. Trzeci to biblioteka haseł blokujących otwarcie plików wraz z możliwością ich automatycznego stosowania.  


Tłumacz to formularz, w którym formuła w obcym języku staje się formułą po polsku podobnie jak robi to dodatek MS transformujący formuły z języka na język (to znaczy wg znaczenia i stosowania standardów zapisu w innym kraju), z tą różnicą ze dodatek VBATools robi to automatycznie na j. polski dodatkowo z możliwością jej zastosowania w aktywnej komórce:

Następna ikona tego modułu zawiera skoroszyt z 16 językami podstawowych formuł Excela które możemy otworzyć, zmodyfikować lub uzupełnić na własną rękę co będzie miało zastosowanie podczas tłumaczenia. 


Osobiste strony to moduł, zawierający interface umożliwiający wpisanie własnych stron www, które będą nam potrzebne w pracy z Excelem. Wpisana do niego strona pozycjonuje się po nazwie i umożliwia po kliknięciu otwarcie domyślnej karty przeglądarki z jej adresem. 

Dodanie nowego rekordu umożliwia jego modyfikacje jak i po naznaczeniu rekordu jego usunięcie z bazy.

W tym module znajduje się lista combo z linkami do osób, które za swoje osiągnięcia zostały uhonorowane przez firmę Microsoft nagrodą MVP, jak i znalazły się w gronie osób wybitnych, które zwróciły moją uwagę pracami włożonymi na rzecz społeczności.

Można na ich stronach znaleźć ciekawe artykuły, rozwiązania i przykłady zastosowania formuł, kontrolek jak i kodu VBA. Można z nich czerpać pomysły do realizacji własnych projektów.

Często też, to osoby będące twórcami szkoleń video, autorów książek, które też są dodane do tej listy.

Sam tworzysz treści związane z programowaniem wyślij link, nie wykluczone że to miejsce jest również dla ciebie.


 
Hasła do plików to trzeci moduł, którym zmagazynujesz hasła w osobistej bazie danych, a następnie wykorzystasz podczas automatycznego otwierania plików bez pytania użytkownika o ich ponowne podanie.
 
 
Zapis wszystkich informacji jest stosowane w bazie ACC umieszczonej w folderze instalacji dodatku, co umożliwia jej przeniesienie lub migrowanie do nast wersji. Moduł ten został też wykorzystany w płatnym rozwiązaniu dla dokumentów Worda do zakupu którego zachęcam. 
 
Żadne informacje osobiste uzupełnione przez użytkowników w tym dodatku nie są dalej przekazywane.
 

 
Dodatkowa funkcjonalność uruchamiana PPM, w której otrzymujemy kalendarz do komórek. Poniżej przedstawiam jego możliwości:
 
Czyli możliwość wstawiania dowolnej daty lub zakresu dat. Jeśli kalendarz zostanie wywołany na istniejącej dacie (lub zakresie) to interfejs będzie posiadał ten zakres automatycznie wybrany (aby np łatwo go wy edytować). Dodatkowo posiada on listę polskich świąt państwowych jak i dodatkowe o nich informacje. Jeśli wam to nie wystarczy to pomyślcie o imieninowym kalendarzu w kontaktach Outlooka
 

 
Jen dodatek COM jest darmowy przeznaczony dla systemu Win 7/8/10 oraz Office 2013/19 w tym 365 (32/64bit) – De instalacja prowadzona z Panelu sterowania lub w opcjach aplikacji MS Excel.
 

DLA OSÓB FIZYCZNYCH PRODUKT JEST CAŁKOWICIE DARMOWY

Opłata dla firm w systemie subskrypcyjnym, rocznym.

Instalacja:

1. Pobieramy plik z onedrv v10.4
2. Rozpakowujemy na dysku w swoim profilu
3. Pobieramy klucz z pliku setup.exe i dodajemy go wg instrukcji zawartej w pliku Instalacja_certyfikatu* (podpis nie jest kwalifikowany także dodanie go jest konieczne) ew UAC na minimum.
4. Uruchamiamy plik Setup.exe na wyłączonym Excelu, co powinno utworzyć nową grupę przycisków w Menu\VBATools.

Uważasz że to przydatne narzędzie – poleć go znajomym lub złóż zamówienie dla firmy w której pracujesz.

:, , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Ostatnio zalogowani:

Profile picture of vbatools
Profile picture of kabzinski
Profile picture of Anorak
Profile picture of Karol Stilger
Profile picture of Łukasz Kałużny
Profile picture of marcinmachalowski
Profile picture of Joanna Subik
Profile picture of programistaaccess
Profile picture of piotrpawlik
Profile picture of Emil Wasilewski
Profile picture of kicekpicek
Profile picture of coldfusion
Profile picture of Gosia Borzęcka
Profile picture of lukaszch
Profile picture of itadministracja
Profile picture of farbenia
Profile picture of rtynski
Profile picture of leszekbetlinski
Profile picture of Iv
Profile picture of Justyna Spychała