VBATools

Email z obszaru danych Arkusza

by on May.31, 2013, under Excel, Oprogramowanie, Płatne


Dodatek za drobne:

Jak często zdarza się wam wysyłać wiadomość e-mail z treścią arkusza? Ci który próbowali wiedzą że są związane z tym pewne przeszkody. Jedną z nich jest umieszczanie danych w kompletnym nieładzie, bez identycznego jak na arkuszu formatowaniu kopiowanych danych. W tym przypadku często rezygnujemy z wklejania i decydujemy się jednak wysłać załącznik. Ten jednakże może być niepożądany, ponieważ będzie zawierał formuły do elementów obliczeniowych, które nie chcemy ujawniać. Wykonywanie zdjęcia z ekranu i umieszczanie go jako element treści wymaga częstej obróbki (wycinanie niepotrzebnych elementów ekranu), jak i nie pozwala odbiorcy skopiować treści. Tak to tylko 1 przycisk i sprawa załatwiona – email gotowy do zaadresowania.

Ten prosty w obsłudze dodatek ma na zadanie realizować automatyczną konwersję na język HTML i podłączenie danych do wiadomości. Daje to najwierniejszy obraz treści wiadomości bez zbędnych dodatków. Tworzona wiadomość jest gotowa do uzupełnienia (zaadresowania, dodania treści i po wygenerowaniu dodania dowolnej stopki). Konieczne jest posiadanie Outlooka z pakietu Office.

Dodatek posiada możliwość łączenia zaznaczonych obszarów. Czyli eliminowanie danych, które mają nie zawierać się w wiadomości, po przez zaznaczenie wielu obszarów [Ctrl]. Takie obszary będą umieszczane pod spodem, poprzednio zaznaczonego z uwagi na brak przekazania położenia w całości struktury arkusza. Mechanizm uwzględnia obszary ukryte (np przez autofiltr) to też można wysyłać widoczne części raportu. Przekazuje też do maila formatowanie komórek.

Producent zabezpieczył się przed dodawaniem obrazków kodem w body maila, który to może by być w zaznaczonym przez użytkownika obszarze arkusza, to też dodatek posiada import tych obrazków do załącznika wiadomości. Jest to opcja dodatkowa, która wzbogaca najnowszą odsłonę dodatku. Następna opcja to wklejanie tekstu z obszaru – z pominięciem formatu komórek. Dla tabel przestawnych polecam Zdjęcie z obszaru.

Poniżej prezentacja produktu na YouTube w v5 – kliknij w poniższy obrazek:

Aktualna wersja v6

Dodatek zgodny z Office >= 2010 (oraz 365) dla 32/64bit

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , , , , , , , , ,

3 Comments for this entry

Leave a Reply

Ostatnio zalogowani:

Profile picture of vbatools
Profile picture of kabzinski
Profile picture of Anorak
Profile picture of Karol Stilger
Profile picture of Łukasz Kałużny
Profile picture of marcinmachalowski
Profile picture of Joanna Subik
Profile picture of programistaaccess
Profile picture of piotrpawlik
Profile picture of Emil Wasilewski
Profile picture of kicekpicek
Profile picture of coldfusion
Profile picture of Gosia Borzęcka
Profile picture of lukaszch
Profile picture of itadministracja
Profile picture of farbenia
Profile picture of rtynski
Profile picture of leszekbetlinski
Profile picture of Iv
Profile picture of Justyna Spychała