VBATools

Email z obszaru danych Arkusza

by on May.31, 2013, under Excel, Oprogramowanie, Płatne


Dodatek za drobne:

Jak często zdarza się wam wysyłać wiadomość e-mail z treścią arkusza? Ci który próbowali wiedzą że są związane z tym pewne przeszkody. Jedną z nich jest umieszczanie danych w kompletnym nieładzie, bez identycznego jak na arkuszu formatowaniu kopiowanych danych. W tym przypadku często rezygnujemy z wklejania i decydujemy się jednak wysłać załącznik. Ten jednakże może być niepożądany, ponieważ będzie zawierał formuły do elementów obliczeniowych, które nie chcemy ujawniać. Wykonywanie zdjęcia z ekranu i umieszczanie go jako element treści wymaga częstej obróbki (wycinanie niepotrzebnych elementów ekranu), jak i nie pozwala odbiorcy skopiować treści. Tak to tylko 1 przycisk i sprawa załatwiona – email gotowy do zaadresowania.

Ten prosty w obsłudze dodatek ma na zadanie realizować automatyczną konwersję na język HTML i podłączenie danych do wiadomości. Daje to najwierniejszy obraz treści wiadomości bez zbędnych dodatków. Tworzona wiadomość jest gotowa do uzupełnienia (zaadresowania, dodania treści i po wygenerowaniu dodania dowolnej stopki). Konieczne jest posiadanie Outlooka z pakietu Office.

Dodatek posiada możliwość łączenia zaznaczonych obszarów. Czyli eliminowanie danych, które mają nie zawierać się w wiadomości, po przez zaznaczenie wielu obszarów [Ctrl]. Takie obszary będą umieszczane pod spodem, poprzednio zaznaczonego z uwagi na brak przekazania położenia w całości struktury arkusza. Mechanizm uwzględnia obszary ukryte (np przez autofiltr) to też można wysyłać widoczne części raportu. Przekazuje też do maila formatowanie komórek.

Producent zabezpieczył się przed dodawaniem obrazków kodem w body maila, który to może by być w zaznaczonym przez użytkownika obszarze arkusza, to też dodatek posiada import tych obrazków do załącznika wiadomości. Jest to opcja dodatkowa, która wzbogaca najnowszą odsłonę dodatku. Następna opcja to wklejanie tekstu z obszaru – z pominięciem formatu komórek. Dla tabel przestawnych polecam Zdjęcie z obszaru.

Poniżej prezentacja produktu na YouTube w v5 – kliknij w poniższy obrazek:

Aktualna wersja v6

Dodatek zgodny z Office >= 2010 (oraz 365) dla 32/64bit

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , , , , , , , , ,

3 Comments for this entry

Leave a Reply