VBATools

Email z obszaru danych Arkusza

by on May.31, 2013, under Excel, Oprogramowanie, Płatne


Email_z_obszaru_5Dodatek za drobne:

Jak często zdarza się wam wysyłać wiadomość e-mail z treścią arkusza? Ci który próbowali wiedzą że są związane z tym pewne przeszkody. Jedną z nich jest umieszczanie danych w niekreślonym nieładzie, bez identycznego formatowania kopiowanych danych. W tym przypadku decydujemy się jednak wysłać załącznik. Ten jednakże może nie być pożądany, ponieważ będzie zawierał formuły do elementów obliczeniowych, które nie chcemy ujawniać. Wykonywanie zdjęcia z ekranu i umieszczanie go jako element treści wymaga częstej obróbki (wycinanie niepotrzebnych elementów ekranu). Tak to tylko 1 przycisk i sprawa załatwiona – email gotowy do zaadresowania.

Ten prosty w obsłudze dodatek ma na zadanie realizować automatyczną konwersję na język HTML i podłączenie do do wiadomości. Daje to najwierniejszy obraz treści wiadomości bez zbędnych dodatków. Tworzona wiadomość jest gotowa do uzupełnienia (zaadresowania, dodania treści i wyboru dowolnej stopki). Konieczne jest posiadanie Outlooka z pakietu Office.

Email_z_obszaru_5_2

Dodatek posiada możliwość łączenia zaznaczonych obszarów. Czyli eliminowanie danych, które mają nie zawierać się w wiadomości, po przez zaznaczenie wielu obszarów [Ctrl]. Takie obszary będą umieszczane pod spodem, poprzednio zaznaczonego z uwagi na brak przekazania położenia w całości struktury arkusza. Mechanizm uwzględnia obszary ukryte (np przez autofiltr) to też można wysyłać widoczne części raportu.

Producent zabezpieczył się przed dodawaniem obrazków kodem w body maila, który to może by być w zaznaczonym przez użytkownika obszarze arkusza, to też dodatek posiada import tych obrazków do załącznika wiadomości. Jest to opcja dodatkowa, która wzbogaca najnowszą odsłonę dodatku. Następna opcja to wklejanie tekstu z obszaru – z pominięciem formatu komórek. Dla tabel przestawnych polecam Zdjęcie z obszaru.

Poniżej prezentacja produktu na YouTube:

YouTube Preview Image

Aktualna wersja v5

 

Dodatek wykonany jest w języku VBA dla wersji Office >= 2007 (oraz 365)

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

 

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

 

:, , , , , , , , , , , ,

3 Comments for this entry

Leave a Reply

Recently Active Members

Profile picture of vbatools
Profile picture of Karol Stilger
Profile picture of marcinmachalowski
Profile picture of Joanna Subik
Profile picture of Anorak
Profile picture of programistaaccess
Profile picture of piotrpawlik
Profile picture of Emil Wasilewski
Profile picture of kicekpicek
Profile picture of coldfusion
Profile picture of Gosia Borzęcka
Profile picture of lukaszch
Profile picture of itadministracja
Profile picture of farbenia
Profile picture of Łukasz Kałużny
Profile picture of kabzinski
Profile picture of rtynski
Profile picture of leszekbetlinski
Profile picture of Iv
Profile picture of Justyna Spychała