VBATools

Aparat – Zdjęcie obszaru

by on Nov.17, 2013, under Excel, Oprogramowanie, Płatne

Zdjecie_z_obszaru_v2_PRODodatek za drobne:

Dodatkiem tym wykonasz zdjęcie zaznaczonego obszaru i zapiszesz go w postaci pliku graficznego BMP, GIF, JPG, PNG a także EMF.

Nowa wersja Excela posiada wbudowany aparat, jednakże gdy chcemy go użyć, to okno aplikacji z obszarem komórek zostaje schowane. Nici z wykonania zdjęcia obszaru naszych danych. Czasem jest to potrzebne (zwłaszcza w tedy gdy po przesłaniu danych w postaci zdjęcia np. w wiadomości E-mail), będziemy pewni że nie dojdzie do nadużycia i dane te nie zostaną łatwo zmienione.

Dodatek proponuje pięć formatów graficznych. Każdy z nich posiada inne właściwości, inną wagę i jakość obrazu. Takie spektrum pozwala dopasować taki format, jaki będzie najlepszy przy wskazanym obszarze. Zobacz jak to wygląda klikając na ten film [YT]:

Zdjecie_z_obszaru_v2

Dodatek daje możliwość osadzenia zdjęcia z zaznaczonego obszaru do wiadomości e-mail jako treść lub jako załącznik (do wyboru).

Dodatek Aparat po jakimś czasie zmodyfikowano i w wersji tej dodano możliwość pobrania nazwy pliku lub jego części, z komórki aktywnego arkusza, jak i nazwy samego arkusza.

Wpisując zatem ciąg znaków, w których będzie umieszczony adres komórki, w nawiasach kwadratowych [A2], otrzymamy połączenie znaków z treścią komórki, a jeśli umieścimy znak chash “#” to zostanie pobrana nazwa aktywnego arkusza. Wszelkie znaki zabronione w nazewnictwie pliku zostaną automatycznie usunięte.

Dodatek zgodny z Office >= 2010 (oraz 365) dla 32/64bit

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , , , ,

Leave a Reply