VBATools

Duplikaty zdjęć i innych plików

by on Apr.05, 2021, under Excel, Oprogramowanie, Płatne

Zastanawiałeś się kiedyś, ile masz kopii tych samych zdjęć, których nazwy zmieniłeś pod różne potrzeby, albo wielokrotne ich pobieranie zmieniło ich nazwy, a ty trzymasz ich wielokrotną kopię?

Oto prosty dodatek który po wpisaniu ścieżki w interfejs pobierze numery identyfikacyjne zdjęć aby móc je porównać i określić ich identyczność.

Kopie zdjęć które zostały zmodyfikowane będą miały inny numer, zatem porównanie identyczności realizowana jest na poziomie wskazania nazw plików.

Dzięki takiemu zabiegowi otrzymane numery można pogrupować i posortować filtrem po kolorze i zająć się zaznaczonymi formatowaniem kopiami, wybierając które z nich zostawić, a które usunąć. No i o to chodzi!


Nie minęło czasu wiele i powstała wersja v2, w której wiele nowości. A zatem nie tylko zdjęcia, ale i pliki określone pakietami jako graficzne, muzyczne, video, tekstowe i office oraz możliwość wybrania sobie lub wpisania dowolnego rozszerzenia pliku jaki ma wylądować z folderu do arkusza wraz z nr referencyjnym.

To wszystko za sprawą nowego interfejsu, które również posiada pasek postępu, automatycznie aktywowanego gdy folder posiada >1k plików.

Powodem tego jest fakt że przy takiej ilości już trwa to dłużej niż sekunda, a pasek trochę jednak spowalnia więc coś za coś.

To jeszcze nie koniec niespodzianek, ponieważ fakt że mamy sobie tylko pobrane dane nie ułatwia kasowania dubli, zatem nowy moduł który pow ekran przerabia w opcję kasowania. Czyli po pobraniu plików filtrujemy po formatowaniu warunkowym, sortujemy i zaznaczamy Xem te pliki, które chcemy usunąć. Klik…. na deser zaznaczenie usuniętych kolorkiem:

Jeśli filtrem ukryjemy wiersze (nie będące dublem) to reakcja kasowania będzie błyskawiczna.


Przy tej okazji polecam Zmiana nazwy na date utworzenia, który dla zdjęć wydaje się idealnym rozwiązaniem.

Dodatek zgodny z Office >= 2010 (oraz 365) dla 32/64bit

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , , , ,

2 Comments for this entry

Leave a Reply