VBATools

Zmiana nazwy pliku na datę utworzenia

by on Jun.03, 2013, under Excel, Oprogramowanie, Płatne

Dodatek za drobne:

Ten drobny dodatek do Excela realizuje zamianę nazw plików zapisanych na dysku, na daty ich utworzenia. Jest on dość przydatny do selekcjonowania bądź segregowania zdjęć cyfrowych.

  • Pierwsza opcja dodaje godzinę w formacie [YYYY-MM-DD HH-mm-SS]
  • Druga zaś zapisuje w formacie [YYYY-MM-DD ###] gdzie jest możliwość dla pierwszego w puli dnia rozpoczęcia od liczby z pola wartości.
  • Opcjonalnie, interfejs jako domyślną opcję stosuje zera wiodące. Jest to dość przydatne jeśli chcemy sortować nazwami plików (w obrębie tych samych dat).

Rozwiązanie posiada obsługę zamiany nazwy plików dla “zdjęć seryjnych”, gdzie zamiana podczas wybrania pierwszej opcji (z godziną) nie obsługiwała nazw plików utworzonych w tej samej sekundzie. Wersja 2 podobnie jak w drugiej opcji, do godziny dodaje kolejny numer [YYYY-MM-DD HH-mm-SS_x] gdzie “x” jest kolejnym numerem. Jak działa możesz oglądnąć na YT bazując na poprzedniej wersji rozwiązania:

Zmien_nazwe_na_date_PRODodatek charakteryzuje się automatycznym zapamiętywaniem ustawień oraz zapamiętaniem ostatniej lokalizacji plików co przyśpiesza pracę z rozwiązaniem. Dodatkowo posiada opcję przenoszenia do podfolderów, utworzonych z daty plików o formacie roku oraz okresu [YYYY-MM] jak i samego roku [YYYY].

Opcja trzecia przenoszenia to możliwość tworzenia paczek z podanej w zapytaniu interfejsu ilości szt w podfolderze. Foldery te będą kolejnymi numerami począwszy od nr 1.

Mechanizm ma zabezpieczenie przez nadpisywaniem plików. Dodatek korzysta z kontrolki ProgressBar CC1 sprawdź Czy mój system współpracuje z kontrolkami CC.


Przy tej okazji polecam rozwiązanie do identyfikacji i kasowania duplikatów plików.

Aktualizacja v 2,3

vbatools_koszt_60

Dodatek zgodny z Office >= 2010 (oraz 365) dla 32/64bit

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , , , , , , ,

Leave a Reply