VBATools

Autozapis skoroszytów

by on Feb.10, 2018, under Excel, Oprogramowanie, Płatne

Dodatek “Autozapis skoroszytów” jest odpowiedzią na wycofanie z MS Excel zabezpieczenia dostępnego dotąd w opcjach aplikacji. W nowych wersjach jest opcja służąca do wykonania kopii awaryjnej w przypadku niekontrolowanego i nieplanowanego wyłączenia aplikacji “Autoodzyskiwanie”. Niekiedy jednak zdarza się że użytkownik w ferworze pracy omylnie wyłączy plik bez potwierdzenia zapisu. Jest na to rada w postaci prezentowanego rozwiązania.

Dodatek ten uruchamiany jest z menu głównego “Narzędzi główne” i ma na zadanie realizować dwie funkcje:

  1. Zapis automatyczny wszystkich otwartych skoroszytów, jeśli zostały one zmodyfikowane przez podany w interfejsie interwał czasowy.
  2. Tworzenie niezależnej kopii zapasowej plików (bez względu na prowadzony międzyczasie zapis).
    • Kasowanie starszych niż ostatnio wykonana kopia (oszczędność miejsca na dysku).

Druga opcja uruchamiana checkiem, zastępująca auto zapis, tworzy kopię plików w źródłowej lokalizacji o nazwie pliku dodając do niego datę oraz czas zapisu (dla łatwiejszego sortowania). Częstotliwość kopi reguluje ten sam mechanizm określony na liście wyboru interfejsu. Poza tym kolejny check odblokowany z poprzednim kasuje wszystkie poprzednie backupy utrzymując zawsze ostatni.

W najnowszej wersji dodano tez informacje o czasie ostatniego zapisu z listą plików, które zostały automatycznie zapisane.

Co wyróżnia to rozwiązanie: Działa na każdym pliku, również tym z kodem VBA, z którym ma problem np OneDrv. Zatem to jedyna opcja aby zabezpieczyć się przed utratą również wielu otwartych plików w tym samym czasie.

Zatem zastanów się nad zakupem tego dodatku zanim klikniesz “Zamknij” widząc podobny do tego nie miły komunikat utraty części danych 🙂

Wersja DEMO do pobrania zgodnie z tym linkiem.

Dodatek dla dokumentów MS Word również jest wykonany i dostępny pod tym linkiem.


 

Dodatek zgodny z Office >= 2013 (oraz 365) dla 32 i 64bit


Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , , ,

Leave a Reply