VBATools

Autozapis dokumentów

by on Sep.11, 2020, under Oprogramowanie, Płatne, Word

Dodatek “Autozapis dokumentów” jest odpowiedzią na wycofanie z MS Worda funkcjonalności dostępnej dotąd w opcjach aplikacji. W nowych wersjach jest opcja służąca do wykonania kopii awaryjnej w przypadku niekontrolowanego i nieplanowanego wyłączenia aplikacji “Autoodzyskiwanie”. Niekiedy jednak zdarza się że użytkownik w ferworze pracy omylnie wyłączy plik bez potwierdzenia zapisu. Jest na to rada w postaci prezentowanego rozwiązania aby nie stracić nie zapisanych danych.

Korzystanie z zapisu na chmurze nie jest jednak tak wygodne jak zapis lokalny.

Dodatek ten uruchamiany jest z menu głównego “Narzędzi główne” i ma na zadanie realizować dwie funkcje:

 1. Zapis automatyczny wszystkich otwartych dokumentów, jeśli zostały one zmodyfikowane przez podany w interfejsie interwał czasowy.
 2. Tworzenie niezależnej kopii zapasowej plików (bez względu na prowadzony międzyczasie zapis).
  • Kasowanie starszych niż ostatnio wykonana kopia (oszczędność miejsca na dysku) i pozostawienie ostatniej kopii.

Druga opcja uruchamiana checkiem, zastępująca auto zapis, tworzy kopię plików w źródłowej lokalizacji o nazwie pliku dodając do niego datę oraz czas zapisu (dla łatwiejszego sortowania). Częstotliwość kopi reguluje ten sam mechanizm określony na liście wyboru interfejsu. Poza tym kolejny check odblokowany z poprzednim kasuje wszystkie poprzednie backupy utrzymując zawsze ostatni.

W dodatku dodano również czas kiedy został wykonany zapis, a w chmurce po najechaniu myszą lista plików która została objęta auto-zapisem.

Wersja DEMO do pobrania zgodnie z tym linkiem.

Dodatek dla skoroszytów MS Excel również jest wykonany i dostępny pod tym linkiem.


 

Możesz zgłosić się po DEMO programu i sprawdzić choć cześć funkcjonalności

Dodatek zgodny z Office >= 2013 (oraz 365) dla 32 i 64bitZainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , , ,

4 Comments for this entry

 • pawel

  witam
  czy można ustawić autozapis tak aby plik np. co minutę zapisywał się ale aby jego źródło było na serwerze lub innym komputerze w sieci?

  • vbatools

   Tak. Autozapis realizuje czynność w miejscu otwarcia pliku. Zatem jeśli będzie on otwarty na sieci intranet to zapis lub zapis kopii będzie realizowany w tamtym miejscu.

 • Adam

  A dla osób prywatnych nie prowadzących działalności gospodarczej jaka cena? 80? 120? A może mniej się da? Lub w ratach kupić? Przy zasiłku stałym z pomocy społecznej to nie jest mała cena.

  • vbatools

   Adam. 80pln to subskrypcja roczna. Netto dla firm a Brutto dla Użytkowników indywidualnych na łamach obowiązującej promocji. 120pln to aktualna cena licencji wieczystej liczona również +Vat dla firm. Zatem wariant pierwszy 80pln/12mscy to ~6,5pln na miesiąc. To drogo?

Leave a Reply