VBATools

Animowany email

by on Jan.26, 2020, under Outlook, Porady

Wpadłem dziś na jeden z reklamowych maili. A cóż to takiego, jeszcze jakiś czas temu zwykło się pisać w wiadomości podobną do tej treści: “Jeśli chcesz otworzyć wiadomość w przeglądarce kliknij na link”. Dziś jednak już takich zaproszeń się nie stosuje. Czyżby MS troszeczkę odkrył rąbek możliwości jakie kryje od lat HTML… które to nie były możliwe jeszcze przed kilkoma laty, oto dowód.

Akurat mam bzika związanego z podróżami motocyklowymi i o czasu do czasu subskrybuje różne serwisy, w tym HD. No bo jednak co by nie mówić, jest to ikona motoryzacji, która od lat dobrze się w Polsce realizuje… no ale to nie krypto, więc do rzeczy. W mailu jaki dostałem widzę że cos się rusza, zatem musi to być jakiś animgif:


Jak można zauważyć w górnej części znajduje się znaczek “Play”, choć po odebraniu maila realizuje się animacja (widać nie jest zapętlona i pozwala na jej ponowne uruchomienie). Ano wszystko fajne, ale jak to się robi i czy sami możemy sobie przygotować taki mail?

Odpalam dodatek do podglądu kodu wiadomości i próbuje wyekstrahować linijki które są za to odpowiedzialne. Co najistotniejsze mamy w środku np. link to gifa, osadzonego na serwerze (nie jako załącznik wiadomości), co zresztą się praktykuje w mass-mailach, aby ich waga nie była zbyt wielka, a i możemy coś zmienić już po opublikowaniu lub na testach.

W treści możemy też zauważyć namierzacz, który przekazuje ilość otwartych mail oraz informacje kto otworzył danego maila, przyporządkowując tymczasowy losowy kod do konkretnego odbiorcy wiadomości. Opuśćmy sobie go w poniższej prezentacji:

Kliknij na ten obrazek aby zobaczyć kod HTML z bliska.

Zatem czy to nie wystarczy abyś teraz sam spróbował przygotować pocztę z animacją w tle?

Pamiętaj jednak że jeśli nie jesteś zaufanym odbiorcą wiadomości, to adresat będzie miał po blokowane wszystkie obrazki w tym animacje.


Jeśli masz jakieś pytania, lub spostrzeżenia, zapraszam na forum Outlook.pl/forum

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , ,

Leave a Reply

Ostatnio zalogowani:

Profile picture of vbatools
Profile picture of marcinmachalowski
Profile picture of Anorak
Profile picture of Joanna Subik
Profile picture of Karol Stilger
Profile picture of programistaaccess
Profile picture of piotrpawlik
Profile picture of Emil Wasilewski
Profile picture of kicekpicek
Profile picture of coldfusion
Profile picture of Gosia Borzęcka
Profile picture of lukaszch
Profile picture of itadministracja
Profile picture of farbenia
Profile picture of Łukasz Kałużny
Profile picture of kabzinski
Profile picture of rtynski
Profile picture of leszekbetlinski
Profile picture of Iv
Profile picture of Justyna Spychała