VBATools

Zmiana danych w konfiguracji konta

by on Oct.15, 2018, under Outlook, Porady

Microsoft, producent Outlooka od lat przyzwyczaił nas do wyglądu konfiguracji konta, tak aby można było wpisać wszelkie potrzebne parametry połączenia. Począwszy od nazwy konta i hasła, a skończywszy na zaawansowanych ustawieniach typu nr portu szyfrowania oraz jego rodzaj.

 

Od niedawna taka konfiguracja nie jest już domyślnie dostępna. Producent po wpisaniu adresu sam dopasowuje dane.

 

Niestety niekiedy jednak robi do błędnie i brak jest miejsca aby skutecznie zmienić jego ustawienia. Jak w takim razie dostać się do danych ustawień zaawansowanych np. takich:

 

 

Jest sposób. Przy pomocy skrótu klawiszowego [Ctrl+Alt+S] wchodzimy do ustawień grupy kont i przy edycji tej grupy widzimy wszystkie skonfigurowane wcześniej konta. Kliknięcie we właściwości pokazuje stary konfigurator kont.

 

 

Errata: 2018-12-28

Niestety producent zorientował się, że pozostawił dziurę, umożliwiającą zmianę ustawień dla portów. W tym momencie nie jest to już możliwe. Wywołanie skrótu powoduje teraz powrót do możliwości wskazania folderów głównych dla śmieci, roboczych czy usuniętych (które zniknęły po wersji 2013) i nie ma już zakładki ustawień zaawansowanych. 🙁

Na szczęście jest możliwość ustawienia serwerów dla poczty wychodzącej i przychodzącej, które mogą być różne:

Okno to jednak na dzień dzisiejszy wygląda jak źle skrojony frak.

 

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , ,

Leave a Reply