VBATools

Zamknij skoroszyt po zadanym czasie od ostatniej reakcji

by on Dec.29, 2015, under Excel, Oprogramowanie, Płatne

Zapisz_skoroszyt_1

Dodatek ten, to odpowiedź dla tych, którzy udostępniają skoroszyt, ale często zapominają go wyłączyć, uniemożliwiając edycję pozostałym pracownikom. Microsoft wprawdzie wprowadził pracę zbiorową, jednakże jednoczesna praca posiada swoje niedogodności.

Rozwiązanie to, polega na ustawieniu czasu w interfejsie dodatku, który zostaje za każdym razem doliczony po przechodzeniu po arkuszach skoroszytu.

Po zadeklarowanym czasie i braku pracy w Excelu wszystkie skoroszyty zostają wyłączone, a aplikacja zamknięta. Opcjonalnie można skorzystać z automatycznego zapisu skoroszytów (o ile skoroszyty te były wcześniej zapisane na dysku). Skoroszyty utworzone, a nie zapisane, zostaną w tym procesie zamknięte bez pojawienia się prośby o podanie nazwy.

A jak to działa w praktyce – oglądnij ten film YT:

Na zamówienie zainteresowanych jest możliwe rozwinięcie dodatku, która uwzględni zdefiniowanie nazwy skoroszytów do wyłączenia. Inne otwarte skoroszyty nie będą w tedy wyłączane automatycznie, a jedynie zdefiniowane.

Dodatek zgodny z Office >= 2010 (oraz 365) dla 32/64bit

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , , ,

Leave a Reply