VBATools

Wyszukaj frazy w Google

by on Dec.28, 2019, under Excel, Oprogramowanie, Płatne

Mamy arkusz, w którym znajduje się mnóstwo fraz, np: z kodami towarów, symboli produktów, nazw publikacji etc.. Chcemy coś więcej się o nich dowiedzieć wyszukując informacje w internecie, ale kopiowanie każdego z nich do przeglądarki spędza sen z powiek. Zróbmy to zatem automatycznie!

Powstał zatem dodatek do Excela, który otwiera kolejne zakładki w domyślnej przeglądarce, sugerując przeszukanie internetu pod kontem tekstu w zaznaczonym obszarze komórek arkusza sugerując mechanizm Googla.

Rozwiązanie uwzględnia obszary wielokolumnowe, polegające na połączeniu tekstów z oddzieleniem ich spacją, aby np wyszukiwać nazwy towarów wraz z ich symbolami które po imporcie do arkusza stanowią treść osobnej komórki. Zakres komórek może posiadać puste komórki, które nie będą brane pod uwagę. Oto prosty przykład zastosowania:

Dodatek posiada opcjonalnego checka, który po otwarciu i analizie adresu URL może w kolumnie obok (poza zaznaczonym obszarem) dodać hiperłącze do wyszukiwarki. Daje to możliwość odniesienia się w dowolnym momencie do konkretnego rekordu i wywołania przeglądarki ręcznie.

Wersja 2 posiada opcjonalne zastąpienie wyszukiwarki Google, na domenę klienta. Zadziała o ile strona klienta posiada on sparametrywowane linki do opisów swoich produktów lub koszyka.

Dodatek zgodny z Office >= 2010 (oraz 365) dla 32/64bit

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , , , , , ,

Leave a Reply