VBATools

Wysyłaj z konta

by on Apr.27, 2017, under Oprogramowanie, Outlook, Płatne, Shareware i Trial

Dodatek “Wysyłaj z konta” jest odpowiedzią na konieczność utrzymania informacji z określonymi odbiorcami lub ze względu na temat, w obrębie konkretnego konta. Użytkownik nie musi więc, za każdym razem zmieniać konta zdefiniowanego w Outlooku na gotowej do wysłania wiadomości. Będzie to realizowane automatycznie.

Interfejs jest bardzo intuicyjny:

  1. Check do włączenia dodatku (jeśli odznaczony definicja nie zadziała)
  2. Listę wyboru kont zdefiniowanych w Outlooku – w których definiuje przez które konto będzie prowadzona wysyłka
  3. Pole “Stosuj jeśli…” które służy jako opcjonalny filtr (w którym można wpisać adres lub domenę)
  4. Zależność pól “stosuj” lub (jedno z pól spełnia warunek), oraz (oba pola spełniają warunek)
  5. Pole “Stosuj jeśli…” które służy jako opcjonalny filtr (w którym można wpisać część tematu maila)

W najnowszej odsłonie umożliwiono wpisanie wielu adresów dla warunku adresu DO oraz wiele Tematów. W interface należy wpisać je tak, aby każdy z nich był oddzielony znakiem pałki “|”.

Nie chcesz dzielić się swoim prywatnym adresem w swoim korpo, te rozwiązanie zawsze wybierze ci konto firmowe!

Filtr o którym mowa w ostatnim punkcie, służy do tego aby wysyłać przez pow konto tylko gdy nasz adresat jest zdefiniowany. Czyli np wysyłamy mail do pracowników, to chociażby naszym domyślnym kontem jest osobiste konto z którego przyzwyczajeni jesteśmy tworzyć wiadomości, to po wpisaniu w to pole np domeny firmy będzie ono zastosowane i mail wyjdzie z konta firmowego, bez konieczności przełączania się.

Wyjątkiem są adresaci AD czyli tych których adresy email są przypisane do kont Exchange (w nich nie ma aliasu i domeny, ponieważ posługujemy się tylko nazwą wyświetlaną).

Jeśli chcesz aby cała tworzona poczta z obojętnie jakiego konta zdefiniowanego w Outlooku, miała wychodzić z konta zdefiniowanego w interfejsie zaznacz Chceck. To świetne narzędzie, gdy rezygnujemy z ruchu na koncie który jeszcze przez jakiś czas chcemy utrzymać.

A co gdy chcielibyśmy wybierać za każdym razem konto, przez które wiadomość powinna zostać wysłana? Na to odpowiada wersja v4. Po zaznaczeniu nowego checka, pokazuje ona okno wyboru dostępnych kont po każdym kliknięciu “Wyślij

Jeśli jesteś zainteresowany tym programem pobierz DEMO tego rozwiązania. Upewnij się też że masz poprawnie skonfigurowane konto uwzględniając foldery główne.

Dodatek ten jest wydany w kilku wersjach językowych: FR | DE | IT | PL | ES | GB


 

Dodatek zgodny z Office >= 2013 (oraz 365) dla 32 i 64bit


Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply