VBATools

Wyróżnij tekst kolorem

by on Nov.20, 2021, under Excel, Oprogramowanie, Płatne

W Excelu można formatować całe komórki oraz ich fragment. To jednak wiąże się z ręcznym zaznaczeniem tego obszaru. Przy kilkunastu komórkach może to być mozolne zajęcie.

To prosty dodatek, którym wyróżnisz podaną treść zawartą w komórkach zaznaczonego obszaru komórek, dowolnym formatem dot czcionki.

Teraz to takie proste. Zaznaczasz dowolny obszar jaki ma być poddany edycji, wpisujesz tekst w interfejsie, jaki ma być sformatowany i wybierasz swój ulubiony format (kolor, czcionkę, wysokość, pochylenie czy podkreślenie…). A jeśli się pomylisz, to zawsze możesz zresetować komórki domyślnym lub zapisanym w dodatku formatem.

Idąc za ciosem, wersja druga dodatku to możliwość zaznaczenia kolorem kilku wyrazów na raz (max 6) definiując dla nich kolory. I jak przy jednym mamy poprzedni model resetujący format i dający możliwość wybrania czcionki, wielkości etc. (wg pow ekranu), tak poszczególne słowa oddzielone znakiem pałki mają możliwość skorzystania tylko z opcji koloru:

Mechanizm można wykorzystywać kilkukrotnie i uwzględnia on słowa występujące wielokrotnie w komórce. Temat został inspirowany w dyskusji z Tomaszem Materem z grupy FB.


Masz jakieś inne pomysły związane z tym dodatkiem, to napisz w komentarzu. Nie wykluczone, że przy zamówieniu zostanie wykonany UPG wg twoich preferencji.


Dodatek zgodny z Office >= 2013 (oraz 365) dla 32/64bit

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , ,

Leave a Reply