VBATools

Wydajniejsza realizacja wysyłek BDSchenker

by on May.28, 2010, under Niesklasyfikowane, Oprogramowanie, Płatne, VB .NET

W okresie IV kwartału każda para rąk jest na wagę złota, a eliminacja przestojów lub wąskich gardeł będzie sprawiała iż transakcje zostaną wydane jeszcze tego samego dnia.

Dzięki funkcji delegowania danych adresowych można wykonać kilka-naście/dziesiąt listów “ad hoc”, nie czekając aż zostaną spakowane czy zważone (niezbędna czynność aby nadać przesyłkę kurierską).

To duże ułatwienie. Dzięki tej aplikacji wydajność realizacji wydań magazynowych wzrośnie.

Magazynier pakujący towar, sam będzie decydował które zamówienia zrealizować i czy nie przekwalifikować przesyłki z paczki na karton czy paletę w przypadku, kiedy sytuacja tego będzie wymagać. Jego czynność w programie ogranicza się do skanowania numeru (lub wyboru z listy) i wpisania ilości i wagi paczek. Sam proces realizacji przyspieszony został dodaniem skrótów klawiszowych oraz możliwości czytania kodów kreskowych zamówień. Aplikacja kliencka sama sprawdza czy i ile jest delegowanych wysyłek i oznacza to odpowiednim monitem bez uruchomienia czynności sprawdzenia przez operatora.

DBSchenker Zatwierdź ilość i wagę 3,9 Ora -parametryDla zwiększenia efektywności magazynier może nie tylko wybrać delegację ale i wywoływać przesyłkę skanerem kodów kresowych (po nr zamówienia bądź nr faktury) zgodnie z listą wydań na której ww kod został umieszczony. Ponadto może skasować przesyłkę (o ile została błędnie nadana przez operatora listów) poleceniem “Usuń delegację”. Tą opcję można blokować hasłem.

Konfiguracja aplikacji sprowadza się do wskazania nazwy kanału komunikacyjnego z bazą danych oraz do wskazania miejsca eksportu plików realizujących przesyłkę przez SpedCust (czynności jednorazowe).

DBSchenker Zatwierdź ilość i wagę 3,9 Ora -sciezka

Aplikacja posiada 2 tryby: uproszczony oraz pełny (j.n.).

Wymagania dodatkowe:

  • Aplikacja działa na wszystkich komputerach zgodnych z Framework 3,5 (Windows XP i pow)
  • Dostęp do serwera baz danych – połączenie po ODBC/ADODB/ORACLE 32 i 64Bit – zastosowanie zapytań i zapisywanie statusu przesyłek
  • Mapowanie miejsca eksportu listów dla aplikacji SpedCust3k i 4k (wspólny katalog widoczny dla wszystkich aplikacji klienckich lub niezależne stanowiska z odrębną numeracją listów).

Prowadzimy wdrożenie zdalne lub wprost u klienta. Zainteresowanych prosimy o podanie ilości stanowisk oraz kontakt email do administratora baz danych.

Rozwiązanie działa nieustannie od 2010r.

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

:, , , , , , ,

Leave a Reply