VBATools

Utworzenie hiperlinków do nazw plików

by on Sep.02, 2013, under Excel, Oprogramowanie, Płatne

Tworzenie_hiperlinków_do_nazw_plików_1,1Dodatek za drobne:

Dodatek hiperlinki ma jeden naczelny cel, utworzyć połączenie z nazwą pliku umieszczoną w arkuszu Excela. Mechanizm dodatku po wskazaniu katalogu sprawdza czy nazwa pliku jest zgodna z faktycznym posiadaniem danego pliku w lokalizacji, wcześniej zaś ściąga wszystkie hiperlinki aby ich łącza były aktualne.

Opcją dodatkową jest wyszukanie pliku w podkatalogach podanej lokalizacji. Jest to proces który pozwala określić niedokładne położenie pliku. Jeśli plik o podanej nazwie zostanie odnaleziony to ścieżka ta będzie stanowiła nowe łączę z plikiem. Tworzenie_hiperlinków_do_nazw_plików_1,3Proces ten trwa dłużej w zależności jak bardzo struktura drzewa folderów jest rozbudowana.

Dodatkowo aplikację rozbudowano o sugerowanie rozszerzeń, dzięki którym nazw plików wymienione w arkuszu nie muszą ich posiadać. Lista jest pobierana ze wskazanego katalogu, ale może też być wpisana ręcznie.

Jeśli nie znasz rozszerzenia lub chcesz aby mechanizm je odszukał wystarczy pozostawić gwiazdkę * jako sugestia odszukania. Jeżeli wcześniej osadzone linki z zaznaczonego obszaru nie będą prawdziwe to dodatek je usunie pozostawiając wyświetlaną nazwę w komórce jako zwykły tekst.

Po uruchomieniu  łącza z plikiem (w zależności od ustawień bezpieczeństwa) można napotkać komunikat potwierdzający jego uruchomienie.

Dodatek wykonany jest w języku VBA dla wersji Office >= 2007 (oraz 365)

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , , ,

Leave a Reply