VBATools

Ujemne czerwone

by on May.10, 2017, under Oprogramowanie, Płatne, Word

W Excelu posiadamy formatowanie wartości ujemnych na czerwono, ale w Wordzie wartości tabeli niekoniecznie musza być czerwone. Tabele zawierające wartości zwykle są pozbawione formatowania dla liczb ujemnych co skutkuje gorszym postrzeganiem danych.

Dodatek który jest rozwiązaniem tej sytuacji, po uruchomieniu sprawdza dane dokumentu i przywraca kolor dla ujemnych wartości (sprawia ze wartości ujemne stają się czerwone). Natomiast te które są wartościami dodatnimi przywraca kolor domyślny (czyli często czarny).

W przypadku wielkich ilości zaimportowanych danych, edycja ręczna jest niewykonalna. Przedstawiany dodatek realizuje tą czynność w mgnieniu oka. Wystarczy zatem zaznaczyć obszar danych i uruchomić dodatek, który wykona robotę za ciebie. Koniec żmudnego zaznaczania pól tabeli. Jeden klik w Wordzie i po wszystkim i bez kopiowania danych aby je przygotować.

Dodatkowo, do podstawowej funkcjonalności dodano 3 funkcje poboczne, jakimi jest formatowanie dziesiętne z odstępami oraz zwiększenie i zmniejszenie liczb dziesiętnych polegające na dodaniu zer do istniejącej wartości dziesiętnej lub też usunięcie ich aż do uzyskania liczby całkowitej.

Możemy także dorobić formatowanie PLN, zł, ₤, ₿, € lub $ (10 pln* za każdy dodatkowy symbol), a pow 10 licencji masz to Gratis.

Chcesz sprawdzić czy spełnia swoją rolę? Wyślij więc fragment jednostronicowego tekstu zawierającego tabelę, w którym pokarzemy efekt końcowy rozwiązania.

Produkty powiązane to Wstaw długa datęZmień liczbę na słownie oraz Usuń autora komentarzy jako dodatki COM do Worda. 

Dodatek COM zgodny z Office >= 2013 (oraz 365) dla 32 i 64bit


Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , , , ,

Leave a Reply