VBATools

Twarda spacja

by on Mar.04, 2016, under Oprogramowanie, Płatne, Word

Opis ten prezentuje dodatek do MS Worda, który modyfikuje aktywny dokument dodając twarde spacje przed słowami, które powinny zostać nie przeniesione do następnej linii.

Czynność ta jest niezbędna, aby zachować prawidłową formę tekstu, zgodną z przyjętymi zasadami pisowni. Realizacja odbywa się poprzez uruchomienie opcji w menu aplikacji i trwa kilka sekund. Pokazany pow. fragment tekstu z uruchomionym widokiem znaczników pokazuje proces dodania lub likwidacji twardej spacji użytej w niewłaściwym miejscu. Narzędzie posiada bazę przyimków jak i uwzględnia dodanie jak i usunięcie spacji w sąsiedztwie spójników czy cudzysłowów.

Mechanizm rozwiązania poza opisaną funkcjonalnością wyszukuje podwójne przecinki, spacje czy użycie spacji przed kropką, przecinkiem lub nawiasami otwierającymi czy po zamykających. Nie da się zastąpić tej metody przez triki z symbolami wieloznacznymi.

Dodatek przydaje się w opracowaniach publikacji, pracach naukowych, magisterskich i licencjackich.

Chcesz sprawdzić czy spełnia swoją rolę? Wyślij więc fragment jednostronicowego tekstu, w którym pokarzemy efekt końcowy rozwiązania.


Dla bezpieczeństwa swoich treści i formatów użytych w swojej pracy, bezpiecznie jest utworzyć nowy, tymczasowy dokument i po skopiowaniu samego tekstu dokonać nadania twardych spacji, aby po wklejeniu w oryginalny mieć pewność, że operacja nie wpłynęła negatywnie na całą pracę.

Produkty powiązane to Wstaw długa datęZmień liczbę na słownie oraz Usuń autora komentarzy jako dodatki COM do Worda. 

Dodatek COM zgodny z Office >= 2013 (oraz 365) dla 32 i 64bit


Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , , ,

Leave a Reply