VBATools

Ścieżka klienta – Złota aleja

by on Jan.12, 2023, under Oprogramowanie, Płatne, VB .NET

Jako klienci jesteśmy zaskakiwani różnymi technikami stosowanymi przez sieci wielkopowierzchniowe, supermarkety czy inne miejsca, które nie pozwalają nam wyjść z pustymi rękoma.

Dlaczego tak jest i jak to się dzieje? W interesie sprzedawcy jest stałe zwiększanie zysków przez sprzedaż towarów lub usług. Skupmy się na towarach bo właśnie do tego służy opisana poniżej aplikacja “Customer Path”.

Większe sieci producentów lub dystrybutorów posiadają instrukcje, które pozwalają na kojarzenie towarów razem zwiększając ich atrakcyjność, tak aby koszyk klienta wypełnić dobrami ich marek. Dotarcie do takiego miejsca to strategiczny warunek, który sukcesywnie wdrażany może przynieść oczekiwane rezultaty. Np umiejscowienie koło konkretnych towarów, na konkretnej wysokości, na drodze głównego poruszania się większości klientów, spieszących się po niezbędne dobra. Dlatego też, widzi się bardziej rozbudowane i staranniej wykonane zakątki, aby skusić klienta skoro nie można pozyskać bardziej atrakcyjniejszej lokalizacji. Które to miejsca, to sprawa bardziej arytmetyczna niż nam się wydaje.

Poniżej przedstawione oprogramowanie odpalone np. na laptopie lub tablecie z systemem Windows pozwala wgrać mapę dowolnego obiektu, zaznaczyć i zapamiętać strategiczne miejsca oraz niskobudżetowo (bez zmyślnych systemów koordynacji ruchów konsumentów, nieograniczonego budżetu na marketing, wprowadzonych naklejek RFID lub częstych remanentów), na podstawie dyskretnej obserwacji można wyznaczać drogę klienta. Statystycznie rzecz biorąc, ilość dróg wyznaczonym w danym tygodniu powinno nam pokazać trendy i nakreślić konkretne wnioski, które pozwolą zwiększyć zyski sprzedaży dając nam odpowiedź o niekorzystnym położeniu towaru, o małej atrakcyjności wizualnej opakowań czy wystawy czy też innych, pośrednich czynników.

Na ten przykład poniżej przedstawione lokalizacje to spory garaż domu jednorodzinnego. Mniejszy, aby ułatwić zrozumienie celu i samo działanie oprogramowania:

Określenie miejsc strategicznych w danej lokalizacji i zapis jako gotowy plan

Pow. obraz pokazuje określenie miejsc lub dodanie nowych lokalizacji do już istniejącej na wczytanej mapie przez wskazanie miejsca, co w konsekwencji reprezentują żółte kwadraty. Każdy z nich może zostać zapisany pod postacią konkretnej nazwy.

Wybór zdjęcia, lokalizacji, planu obiektu

Oprogramowanie pozwala na wybór lokalizacji z wyznaczonymi i zapisanymi wcześniej miejscami, tak aby ponowna realizacja przedsięwzięcia brała pod uwagę wcześniejsze ustalenia.

Wyznaczenie drogi klienta, oraz oznaczenie błędnych decyzji

Pow. zrzut ekranu pokazuje konkretną drogę wybranego klienta jaką użytkownik wskazuje na mapie LPM, naniesioną przez obserwatora przez kolejne kliknięcia dowolnych miejsc. W przypadku kiedy klient podążał w stronę danej lokalizacji, ale się np rozmyślił lub “kliknięta” droga była decyzją przedwczesną obserwatora, może zostać ona anulowana.

Sam ekran interfejsu można powiększyć, oraz powierzchnię przesunąć o ile wielkość ekranu jest mniejsza niż wczytana mapa.

Wszystkie takie trasy wyznaczone przez obserwatora lądują pod postacią pliku CSV, który następnie przez annalistyka może zostać zbadany i zinterpretowany:

{X=276,Y=276}
{X=249,Y=282};Amerykanka
{X=215,Y=378};Sofa
{X=188,Y=289}
{X=182,Y=201}
{X=108,Y=162};Taras
{X=211,Y=188}
{X=289,Y=173}
{X=359,Y=144}
{X=444,Y=131};Piwo
{X=504,Y=148};Komórka

Tam gdzie wskazany obszar drogi napotkał na zdefiniowane pole, zostaje to odnotowane, a zebranie większej ilości plików, daje nam możliwość szerszej analizy trendów zachodzących w danej lokalizacji.


Zatem, masz potrzebę wdrożenia istniejącego, stworzenia podobnego rozwiązania jaki będzie dopasowany do twoich indywidualnych potrzeb, – napisz do nas, a przygotujemy go na specjalne zamówienie.


(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , ,

Leave a Reply