VBATools

Pomniejszanie wagi obrazków umieszczonych w prezentacji

by on Oct.16, 2013, under Oprogramowanie, Power Point, Płatne

Pomniejszenie_wagi_obrazkówDodatek za drobne:

Dodatek ten, jest dedykowany aplikacji PowerPoint i służy pomniejszeniu wielkości plików, po przez określenie progowej szerokości obrazka. W przypadku kiedy ilość slajdów jak i brak programu do edycji zamieszczonej w niej grafiki nie pozwala na zmniejszenie plików graficznych do mniejszej rozdzielczości, dodatek ten sklonuje wszystkie zamieszczone w niej obrazy określi nową ich jakość. Realizacja takiej transformacji sprowadza się do kilkunastu sekund i nie wymaga ponownej edycji slajdów.

Niestety mechanizm w jaki wyposażony jest PowerPoint, który wspomaga pomniejszanie objętości pliku (dostępny pod: Menu/Formatowanie/Kompresuj obrazy) nie jest procesem jaki można przywołać w środowisku developerskim. Jedyną i nie zawsze efektywną metodą jest polecenie SendKeys, która to działa po zaznaczeniu konkretnego obrazka. Przy większej ilości slajdów, praca z tym mechanizmem to kompletne marnotrawstwo czasu.

O ile proces tego dodatku nie jest satysfakcjonujący, należy wyjść z prezentacji bez zapisu i przyjąć inną wartość dla szerokości obrazków. Kompromis w tym przypadku uświęca środki.

Jeśli twoja prezentacja ma różnej wielkości obrazki to cześć slajdów możesz skopiować do nowej prezentacji i na nim wykonać pomniejszenie wagi, a po akceptacji zastąpić slajdy.

Dodatek wykonany jest w języku VBA dla wersji Office >= 2007 (oraz 365)

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , ,

Leave a Reply