VBATools

Pokaz Zdjęć

by on Apr.11, 2017, under Excel, Oprogramowanie, Płatne

Dodatek “Pokaz zdjęć” to zabawka, nie dodatek użytkowy, choć w niektórych okolicznościach może służyć do wyświetlania materiałów (o ile liczyć, że mniej z nim zachodu niż import zdjęć do PowerPointa).

Zasada jest prosta: Wskazujemy folder ze zdjęciami (np z osobistej pamięci flesh) o formacie JPG/BMP/GIF i mamy je w interfejsie dodatku. Możemy przełączać je samemu (następny/poprzedni) jak i skorzystać z proponowanego automatycznego odtwarzania (co zadany interwał). A włączony na pełnym ekranie lub na drugim monitorze może uprzyjemnić chwilę pokazem zdjęć z wakacji czy ulubionego wydarzenia.

Przygotowano wersje v2, w której można wysyłać polecenie otwarcia interfejsu pokazu zdjęć z innej aplikacji. Dodatek otworzy okno i zapyta: czy odtworzyć ostatnio uruchomioną lokalizację. Jeśli użytkownik się nie zgodzi, może wybrać nową lokalizację, która będzie zapisana jako ostatnia do następnego otwarcia.

Polecenie otwarcia realizowane jest linia kodu VBA z obojętnie jakiego pliku:

Run “‘Pokaz zdjec.xlam’!laduj_zdjecia”

Dodatek zgodny z Office >= 2010 (oraz 365) dla 32/64bit

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , ,

4 Comments for this entry

Leave a Reply