VBATools

Otwieraj z hasłami

by on Sep.26, 2020, under Oprogramowanie, Płatne, Word

Załóżmy że pracujesz w przedsiębiorstwie, w którym blokowanie danych zapisanych w dokumentach jest standardem.

Czy nie zdarzyło Ci się szukać hasła do pliku, ponieważ było ono skomplikowane, albo unikatowe?

Otóż mi tak. Straciłem na to więcej czasu niż na zapoznanie się z treścią dokumentu. Straszna marnacja czasu, choć jak standard to standard i hasło ma być, cóż począć.

Jest na to sposób.

Zatem został napisany dodatek, w którym możesz zapisać nawy plików oraz ich hasła i przy otwieraniu pliku będą one automatycznie zastosowane. Dane te są przetrzymywane w lokalnej bazie danych ACC na twoim komputerze i nigdzie nie są wysyłane. Utworzone rekordy można modyfikować (np zmiana nazwy pliku lub samego hasła) lub kasować klawiszem DEL po zaznaczeniu rekordu.

Po instalacji w menu pokażą się dwa przyciski, jeden udostępnia widok bazy danych z możliwością wprowadzenia informacji:

Drugi przycisk do otwierania dokumentów z hasłami, który będzie szukał w bazie zapisanego wcześniej hasła i automatycznie stosował go do otwarcia.

I już nie musimy się martwić, gdzie ta żółta karteczka, na której miałem hasło.


 

Możesz zgłosić się po DEMO programu i sprawdzić choć cześć funkcjonalności

Dodatek zgodny z Office >= 2013 (oraz 365) dla 32 i 64bitZainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , ,

Leave a Reply