VBATools

Odśwież istniejące łącza prezentacji

by on Sep.02, 2014, under Oprogramowanie, Power Point, Płatne

  Odswiez_istniejace_lacza_PP_1Dodatek za drobne:

Dodatek ten służy do hurtowej aktualizacji wszystkich łączy w aktywnej prezentacji Power Point, również gdy są prowadzone prace na źródłach.

  1. W przypadku kiedy wykonane jest połączenie np. z tabelą Excela bądź wykresie zwykłym lub przestawnym w slajdzie prezentacji, a skoroszyt ten jest otwarty, to zmiana w nim automatycznie zostanie zauważona w prezentacji (działa automatycznie dla wersji < 2013).
  2. O ile plik prezentacji jest zamknięty, a wykonano pewne modyfikacje u źródła, to po ponownym otwarciu pliku dane automatycznie mogą zostać pobrane.
  3. Jeśli na plikach źródłowych ktoś pracuje i w naszej prezentacji chcemy uzyskać stale aktualność, to należy zamknąć prezentacje i otworzyć ja ponownie lub skorzystać z odświeżenia źródeł.

Odswiez_istniejace_lacza_PP_2

Aby uporać się z aktualizacją danych bez korzystania z prezentowanego dodatku, należy każdorazowo, ręcznie klikać na dany obiekt, wybierając opcję “Odśwież”. Odswiez_istniejace_lacza_PP_4

Poświęcisz na wyszukaniu każdego z połączonych elementów sporo czasu.


Czy nie warto użyć tego narzędzia “za drobne”? Jeden klik i wszystko w prezentacji mamy odświeżone.

 Odswiez_istniejace_lacza_PP_3

Dodatek wykonany jest w języku VBA dla wersji Office >= 2007 (oraz 365)

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , ,

Leave a Reply