VBATools

Numery seryjne

by on Nov.23, 2014, under Excel, Oprogramowanie, Płatne

Numery_seryjne_3PRODodatek “Numery seryjne” to mechanizm pozwalający:

  • Dzielić zbiorczo pobrane przez skaner kodów kreskowych lub wklejone wprost do interfejsu numeracje na osobne komórki arkusza, według kwantyfikatora podziału, który może być sekwencją znaków. Dodatkowo posiada możliwość importowania numerów do następnej kolumny o zadaną ilość rekordów (po kliknięciu w skaner). Posiada również ograniczenia lub wzięcie pod uwagę, numerów zawierających określone słowa. Usunięcia liter z kodu (dodane zostaną same cyfry), jak i możliwość obcięcia z prawej lub z lewej strony zeskanowanego kodu o zadaną ilość liter.Opcjonalnie mechanizm eliminuje puste, powtarzające się kwantyfikatory jak i wycina spacje okalające.

Numery_seryjne_2

  • Pozwala dodawać kolejną numerację od podanego numeru uwzględniając skok. Efektem czego można pobierać skanerem numeracje dla opakowań zbiorczych, a otrzymać wszystkie numery w nim zawarte.  Dane te mogą być osadzone w dół od zaznaczonej komórki, jak i również w nowych arkuszach, gdy przekroczy ich zakładaną ilość.
  • W trzeciej opcji powstałej w ostatniej wersji rozmnożyć numery po ich wcześniejszym zebraniu do arkusza. Czyli, mając w danym arkuszu kolejne numery początkowe opakowań (np kol A) w wierszach, mechanizm przy określeniu ilości szt. w paczce wpisać kolejne numery podając je w nowym lub wskazanym arkuszu.

Numery_seryjne_3PRO2,1

Dodatek ten dedykowany jest firmom, które korzystają ze skanera ręcznego kodów, którego dane muszą obrabiać lub powielać polegając na paczkach zbiorczych, gdzie skanowany jest np pierwszy z numerów w partii. Możliwości wczesnej wersji pokazuje poniższy film (inne opcje to tylko rozszerzenie prezentowanej możliwości) – chcesz przetestować nową, napisz w komentarzu:

vbatools_koszt_80

Dodatek zgodny z Office >= 2010 (oraz 365) dla 32/64bit

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , , , , ,

Leave a Reply