VBATools

MVP M365 Development 2022

by on Aug.15, 2022, under Newsy

MS chyba wziął mnie na pasek, bo jak poprzednio uwzględnił mnie na liście tytułowanych. To iż takie nagrody są przyznawane co roku, to nigdy nie wiadomo, czy komisja programu MVP nie będzie miała innych planów i nie nałoży dodatkowych wymagań, nie zlikwiduje programu lub nie wyśle nas na marsa.

Oczywiście i w tym roku były jakieś zmiany. Nazwa kategorii ewaluowała. Wpierw był Office System, potem przez dłuższy czas Office Development, a teraz M365 Development. Niby kosmetyka, ale może i bardziej przemyślany zabieg marketingowy. Kto by się wyznał. Tak czy inaczej 365 to nazwa pakietu w abonamencie, który z pewnością się opłaca obu stronom (i producentowi i użytkownikom). Tak czy inaczej na tym polu mam już 3 różne nazwy w moim 11-letnim dorobku artystycznym. 🙂

Dostałem małą paczuszkę. Ot dwa użyteczne chińskie gadżety, nie licząc mieniącej się kolorami naklejki. A że jest koniec lata i już rachunki za gaz i prąd wzrosły 200% to jak wiadomo informatyk, aby coś zrobić konkretnego, to się zbytnio nie rusza, więc się przyda – oj przyda. Dzięki.

Niestety dalej nie mam w PL konkurencji. Nikt nie sięga, aby po takową nagrodę w mojej kategorii się postarać. Były przymiarki i bardzo trzymałem kciuki za kolegę, który pretendował dalej niż aplikacja Excel, ale niestety został odrzucony. Teraz widzę że byłoby mu łatwiej jakby jednak sięgał niżej bo spec z niego nie lada. Zaglądam zatem sukcesywnie na portal MS, bo przecież różnie może być w tej branży i tylko jedna osoba o rodowodzie Białoruskim stwierdziła że chce być Polakiem. Ok, no to w tym przypadku jest nas dwoje w regionie.

Zatem jeśli ma ktoś ochotę, kto projektuje rozwiązania w czymś więcej niż w VBA i np realizuje projekty w Visual Studio, to pokieruje, pomogę się przygotować do nagrody. Nie jest to droga bezkrwawa i oczekiwanie na wydanie werdyktu trwa aż 12 msc, no ale to najwyższa nagroda jaką przyznaje MS w klasie swoich produktów, więc trzeba to kochać i realizować przeróżne projekty, a jej otrzymanie po ówczesnym zgłoszeniu akcesu “samo przyjdzie”.

11 lat MVP Developer

Oczywiście nowy krążek do butonierki również dotarł. Nad stan ściągnięty, a wiec regał udźwignie ten ciężar.

:,

1 Comment for this entry

Leave a Reply