VBATools

Lokalizacje, pobieranie i zamiana danych

by on Jun.27, 2013, under Excel, Oprogramowanie, Płatne

Dodatek za drobne:

Dodatek “Lokalizacje” to narzędzie posiadające dwa zintegrowane mechanizmy. Lokalizacje

 1. Pierwszy, po zaznaczeniu obszaru komórek w których są adresy, pobiera kod pocztowy zamieniając ich treść.
 2. Drugi na zaznaczonym obszarze zamienia:
  • kod pocztowy na miasto
  • kod pocztowy na okręg (powiat)
  • kod pocztowy na województwo
  • miasto na okręg (powiat)
  • miasto na województwo
  • okręg (powiat) na województwo

Sprawdza się w pracy marketingowej aby wyniki sprzedaży na podstawie adresów odbiorców zlokalizować regionalnie, lub też biurowej do podziału danych adresowych na właściwe kategorie lub też do korespondencji seryjnej, w której dobrze jest formatować naklejki adresowe, tak aby zachować ich jednorodność.

Lokalizacje_wykresNarzędzie rozpoznaje czy zaznaczona komórka jest kodem czy tekstem. Rozpoznaje również wielkość czcionki dla zamiany miasta czy okręgu i stosuje taką samą filozofię zapisu. Baza danych posiada 41.682 kodów pocztowych i ich odpowiedników lokalizacyjnych podziału Polski na miasto, powiat oraz województwo.

Kliknij na poniżej zamieszczony film YT:

Lokalizacje3_1

Dodatek doczekał się rozszerzenia, który posiada możliwość rozdzielenia kodu pocztowego, miejscowości oraz pozostałego tekstu wpisanego w różnych konfiguracjach do osobnych komórek. Miasto w tej wersji jest pobierane z bazy kodowej, a kod może być zapisany bez kreski rozdzielającej. Dodatkowo dodatek ten posiada możliwość modyfikacji rekordów bazy, usuwanie czy dopisywanie nowych rekordów. Na liście transformacji (opcja “zamień”) pojawiła się możliwość uzyskania nr Terytorium wg GUS.

Lokalizacje3_2sInterfejs zapamiętuje ostatnie ustawienia opcji, pokazuje aktualny stan bazy jak i podpowiada przy dodawaniu lub modyfikacji rekordów.

W ostatniej wersji, dodano możliwość uzyskania wyniku w opcji pobrania kodu oraz zamiany list do wskazanej kolumny (podobnie jak mechanizm rozdzielenia).

Dodatek zgodny z Office >= 2010 (oraz 365) dla 32/64bit

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply