VBATools

Listy niestandardowe

by on Jul.01, 2016, under Excel, Oprogramowanie, Płatne

Dodatek listy niestandardowe to odpowiedź na brak możliwości kopiowania zdefiniowanej bazy z wersji na wersje lub z jednej jednostki na drugą.

Występuje on w 2-ch wersjach. Wersja Standardowa posługuje się jednym plikiem CSV, zapisanym w “Moich dokumentach” zalogowanego użytkownika. Czyta dane oddzielone przecinkiem tworząc listę w interfejsie dodatku. Interfejs wywoływany poprzez ikonę w Menu/VBATools daje możliwość modyfikacji, usunięcia jak i definiowania nowej listy po przez zaznaczenie obszaru jaki ręczne dopisanie elementów listy (zachowanie podobne do oryginalnej listy niestandardowej wbudowanej w aplikacje).

Zachowanie rozwiązania nie przeszkadza w standardowym powielaniem danych przez przeciąganie, gdy ostatnia treść w komórce zaznaczonego obszaru nie jest zgodna ze zdefiniowanym elementem listy niestandardowej. Gdy zostanie ona odnaleziona, przeciągnięty zakres komórek zostanie zamieniony i powielany zgodnie z listą. Jeśli obszar przeciągnięcia jest dłuższy niż zdefiniowana lista to reszta komórek zostanie wypełniona od początku zdefiniowanej listy.

Rozbudowa dodatku dała możliwość wskazania dowolnego pliku CSV oraz zapis doń danych zdefiniowanych w interfejsie. Ponadto interface posiada możliwość transformacji danych oddzielonych znakiem średnika “;” co ułatwia możliwość zastosowania rozwiązania na plikach zapisanych w tym formacie.

W wersji 2 dodano możliwość zastosowania listy bez przeciągania, po przez wpisanie do sugerowanego adresu komórek (lub jego zastąpienie) nowego obszaru wypełnienia.

Dodatek zgodny z Office >= 2010 (oraz 365) dla 32/64bit

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , ,

Leave a Reply