VBATools

Listy niestandardowe

by on Jul.01, 2016, under Excel, Oprogramowanie, Płatne

Dodatek listy niestandardowe to odpowiedź na brak możliwości kopiowania zdefiniowanej bazy z wersji na wersje lub z jednej jednostki na drugą.

Występuje on w 2-ch wersjach. Wersja Standardowa posługuje się jednym plikiem CSV, zapisanym w “Moich dokumentach” zalogowanego użytkownika. Czyta dane oddzielone przecinkiem tworząc listę w interfejsie dodatku. Interfejs wywoływany poprzez ikonę w Menu/VBATools daje możliwość modyfikacji, usunięcia jak i definiowania nowej listy po przez zaznaczenie obszaru jaki ręczne dopisanie elementów listy (zachowanie podobne do oryginalnej listy niestandardowej wbudowanej w aplikacje).

Zachowanie rozwiązania nie przeszkadza w standardowym powielaniem danych przez przeciąganie, gdy ostatnia treść w komórce zaznaczonego obszaru nie jest zgodna ze zdefiniowanym elementem listy niestandardowej. Gdy zostanie ona odnaleziona, przeciągnięty zakres komórek zostanie zamieniony i powielany zgodnie z listą. Jeśli obszar przeciągnięcia jest dłuższy niż zdefiniowana lista to reszta komórek zostanie wypełniona od początku zdefiniowanej listy.

Rozbudowa dodatku dała możliwość wskazania dowolnego pliku CSV oraz zapis doń danych zdefiniowanych w interfejsie. Ponadto interface posiada możliwość transformacji danych oddzielonych znakiem średnika “;” co ułatwia możliwość zastosowania rozwiązania na plikach zapisanych w tym formacie.

W wersji 2 dodano możliwość zastosowania listy bez przeciągania, po przez wpisanie do sugerowanego adresu komórek (lub jego zastąpienie) nowego obszaru wypełnienia.

vbatools_koszt_60

Dodatek zgodny z Office >= 2010 (oraz 365) dla 32/64bit

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , ,

Leave a Reply

Ostatnio zalogowani:

Profile picture of vbatools
Profile picture of kabzinski
Profile picture of Anorak
Profile picture of Karol Stilger
Profile picture of Łukasz Kałużny
Profile picture of marcinmachalowski
Profile picture of Joanna Subik
Profile picture of programistaaccess
Profile picture of piotrpawlik
Profile picture of Emil Wasilewski
Profile picture of kicekpicek
Profile picture of coldfusion
Profile picture of Gosia Borzęcka
Profile picture of lukaszch
Profile picture of itadministracja
Profile picture of farbenia
Profile picture of rtynski
Profile picture of leszekbetlinski
Profile picture of Iv
Profile picture of Justyna Spychała