VBATools

Licz zaznaczone wiadomości

by on Jan.28, 2020, under Oprogramowanie, Outlook, Płatne

Outlook nie posiada w swoich możliwościach obliczenia ilości zaznaczonych obiektów. Czasem to utrudnia sprawę, np sprawdzenia intensywności kontaktu z odbiorcą. Tyczy się to również innych obiektów jak np kontaktów czy wydarzeń (pokazanych w widoku – lista). Powstał zatem dodatek, który po zaznaczeniu dowolnej ilości obiektów pokazuje taką treść:

Czasami możemy odczytać ilość np po przesunięciu do pustego folderu, albo odczytać ilość ogólną lub wiadomości nieprzeczytanych z dodatkowego opisu dodaną do nazwy folderu.

Dodatek po instalacji dodany jest do menu VBATools w pasku narzędziowym aplikacji gdzie osadzona jest ikona jego uruchamiania.

Można go też uruchomić z prawego klawisza myszy, zaraz po zaznaczeniu dowolnej ilości wiadomości w folderze co pokazane jest na tym obrazku.

To dość łatwy sposób, niestety na tą chwilę jedyny ponieważ pasek stanu aplikacji nie pozwala na dowolną jego ingerencję, aby dodać dodatkową treść informacyjną.

Zaznaczona część wiadomości nie będzie zliczać obiektów linkowanych jako konwersacja, zatem należy wziąć to pod uwagę.

Dodatek ten został wyposażony w model raportowania, w którym można ograniczać dane po słowie po: temacie, treści czy adresacie (nazwie lub mailu) aby uzyskać przefiltrowane dane z zaznaczonego zakresu wiadomości i sprawdzić ile danych jakie nas interesują zawiera dany obszar. Wynikiem filtracji mogą być liczby odszukanych obiektów jak i ich lista. Klikniecie na pozycji listy otwiera dany obiekt.

Interfejs posiada możliwość ograniczenia zaznaczonych pozycji o konkretny temat, treść czy adresata, co spowoduje przeliczenie danych ponownie.

Dodano też check, którym można uzyskać w ponownym przeliczeniu odfiltrowane wiadomości po ich temacie a nie ilości, które to rekordy po 2-kliku otwierają daną wiadomość. Zatem nie tylko zliczanie, ale i dokładniejsza filtracja. Jest to alternatywa dla awaryjnego MS Search, który czasem nie zwraca szukanych fraz.


Jeśli chcesz przetestować opisane pow. rozwiązanie to kliknij na link aby pobrać DEMO będzie ono działać bez listy filtracji, do czasu zakupu licencji.

Dodatek ten jest wydany w kilku wersjach językowych: FR | DE | IT | PL | ES | GB


Dodatek zgodny z Office >= 2013 (oraz 365) dla 32 i 64bitZainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply