VBATools

Licz zaznaczone wiadomości

by on Jan.28, 2020, under Oprogramowanie, Outlook, Płatne

Outlook nie posiada w swoich możliwościach obliczenia ilości zaznaczonych obiektów. Czasem to utrudnia sprawę, np sprawdzenia intensywności kontaktu z odbiorcą. Tyczy się to również innych obiektów jak np kontaktów czy wydarzeń (pokazanych w widoku – lista). Powstał zatem dodatek, który po zaznaczeniu dowolnej ilości obiektów pokazuje taką treść:

Czasami możemy odczytać ilość np po przesunięciu do pustego folderu, albo odczytać ilość ogólną lub wiadomości nieprzeczytanych z dodatkowego opisu dodaną do nazwy folderu.

Dodatek po instalacji dodany jest do menu VBATools w pasku narzędziowym aplikacji gdzie osadzona jest ikona jego uruchamiania.

Można go też uruchomić z prawego klawisza myszy, zaraz po zaznaczeniu wiadomości co pokazane jest na tym obrazku.

To dość łatwy sposób, niestety na tą chwilę jedyny ponieważ pasek stanu aplikacji nie pozwala na dowolną jego ingerencję, aby dodać dodatkową treść informacyjną.

Zaznaczona część wiadomości nie będzie zliczać obiektów linkowanych jako konwersacja, zatem należy wziąć to pod uwagę.

Dodatek ten jest wyceniony po najniższej cenie dodatków COM, jednakże dla klientów posiadających rozwiązanie VBATools dla Outlook, będzie on mógł być przekazany za połowę swojej wartości jedynie w czasie dokonywania zakupów na inny produkt.

Dodatek ten jest wydany w kilku wersjach językowych: FR | DE | IT | PL | ES | GB


Dodatek zgodny z Office >= 2013 (oraz 365) dla 32 i 64bitZainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply