VBATools

Łączenie plików tekstowych

by on Jun.06, 2013, under Excel, Oprogramowanie, Płatne

Lacznie_plikow_tekstowychDodatek za drobne:

Przedstawiany dodatek ma na celu połączenie wszystkich zaznaczonych na zaimportowanej liście plików w jedną całość. Pliki brane są pod uwagę w hierarchii alfabetycznej, co ma decydujące znaczenie dla efektu końcowego.

Opcjonalnie program dopuszcza opuszczenie wielokrotności występowania nagłówka w agregowanych plikach.

Dodatkowo, dla plików z nagłówkiem, dla standardu HTMLowego przy imporcie następnej linii dodawany jest znak końca linii < b/ >
Funkcjonalnością automatyczną w plikach “bez nagłówkowych”, mechanizm rozpoznaje czy plik jest Unicode czy ANSI/UTF-8

Dodatek posiada filtr dla plików o rozszerzeniu txt, csv, htm*, gdzie po wybraniu katalogu zostaną one pobrane do zespolenia przez ich zaznaczenie w interfejsie rozwiązania.

W następnej wersji rozwiązania, możemy zauważyć filtr kopiujący wiersze z importowanej treści zawierające konkretnie zdefiniowane słowo. W tym przypadku dla plików o wielkich pojemnościach użytkownik pozbywa się dodatkowej pracy dzięki pobraniu tylko treści jaka go interesuje.

Dla połączeń plików XMLowych konieczne jest nie tylko odcięcie góry/nagłówka od kolejnie połączonych, ale i nadpisania ostatnich linii, tak aby zbiorczy plik miał połączone właściwie wszystkie łańcuchy. W tym celu powstała wersja v2 uwzględniająca pole nadpisania.

Wersja ta, posiada również filtr na wszystkie pliki (bez ograniczeń w rozszerzeniu), co sprawdza się przy pracach administratorskich.

Dla plików CSV w odsłonie v3, jest możliwość zamiany standardu podziału na europejski czyli stosowania przecinków i średników dla odseparowania wartości, a nie kropek i przecinków jak w wersjach zachodnich.

W kolejnej v4 dodano możliwość deklarowania ile wierszy ma być importowane co świetnie komponuje się z plikami txt o stałej treści:


vbatools_koszt_60

Dodatek zgodny z Office >= 2010 (oraz 365) dla 32/64bit

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply