VBATools

Łączenie arkuszy

by on Jul.16, 2013, under Excel, Oprogramowanie, Płatne

Dodatek za drobne:

Oto dodatek agregujący dane arkuszy w otwartym skoroszycie.

Użytkownik ma możliwość dodania danych z zaznaczonych arkuszy do wybranego arkusza, jak i wygenerowanie nowego, zbiorczego arkusza. Dodatkowo może usunąć je automatycznie po wykonaniu agregowania.

Scalenie danych może być wykonane wierszami (dane jeden pod drugim) jak i po zaznaczeniu opcji, kolumnami. W tym drugim przypadku należy wziąć pod uwagę że choć w wersji 2007/13 kolumn jest o wiele więcej niż w poprzednich wersjach, to jest to liczba skończona równa 16384.

Aby urozmaicić możliwości dodatku po prawej stronie interfejsu znajduje się możliwość zmiany kolejności reprezentowania kolumn, co ma bezpośrednie przełożenie w agregowaniu danych. Mechanizm może nie zadziałać w sytuacji blokowania struktury arkusza, blokady obszaru arkusza, scalenia obszarów komórek czy łączy wykorzystujących zewnętrzny dostęp do źródła.

Oto krótka prezentacja dodatku dostępna na YT:

To, iż jest to mechanizm usuwający arkusze, zaleca się ZAWSZE wykonanie kopii pliku. W większości sytuacji w języku VBA nie stosuje się przechowywania danych do cofnięcia operacji. Oto przykład zastosowania który nie tylko zestawia dane zaznaczonych arkuszy, ale też tworzy TP (jako opcja) z ich rekordów:

Dodatek ten otrzymał nowe właściwości, jakimi jest określenie “ilości wierszy do usunięcia” podczas scalenia, jak i możliwość wykonania Tabeli przestawnej ze scalonych danych. Tabela jak i usunięcie wierszy nie obowiązuje w przypadku scalania kolumnami. Interface ma możliwość zapamiętania ostatnio wybranych ustawień. Dodatkowo przewidziana jest możliwość pobrania oryginalnych nazw arkuszy źródłowych, w których budowana jest zespolona baza. Narzędzie uwzględnia ukryte wiersze, także aby scalić dane bez ukrytych informacji należy zresetować lub usunąć auto-filtr w arkuszu.

Aktualizacja v4,2

vbatools_koszt_60

Dodatek zgodny z Office >= 2010 (oraz 365) dla 32/64bit

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Ostatnio zalogowani:

Profile picture of vbatools
Profile picture of kabzinski
Profile picture of Anorak
Profile picture of Karol Stilger
Profile picture of Łukasz Kałużny
Profile picture of marcinmachalowski
Profile picture of Joanna Subik
Profile picture of programistaaccess
Profile picture of piotrpawlik
Profile picture of Emil Wasilewski
Profile picture of kicekpicek
Profile picture of coldfusion
Profile picture of Gosia Borzęcka
Profile picture of lukaszch
Profile picture of itadministracja
Profile picture of farbenia
Profile picture of rtynski
Profile picture of leszekbetlinski
Profile picture of Iv
Profile picture of Justyna Spychała