VBATools

Kopiuj Kasuj w Katalogach

by on Mar.26, 2019, under Excel, Oprogramowanie, Płatne

Strona ta prezentuje dodatek do kopiowania jak i kasowania wskazanego pliku do podkatalogów wskazanego katalogu.

Brzmi sympatycznie, ale o co chodzi?

W przypadku konieczności powielenia konkretnego pliku, do utworzonej wcześniej struktury katalogów, należy każdy z katalogów otworzyć, a następnie wykonać jego kopię. Nie jest to problematyczne jeśli mówimy o 5-6 katalogach, ale jak mamy ich 20, 100 lub więcej, to samo przechodzenie po nich jest już czasochłonne. Jednocześnie takie wklejanie pliku jest obarczone błędem, ponieważ łatwo opuścić jakiś folder.

Podobnie jeśli użytkownik chce np podmienić plik na taki o identycznej nazwie, lub go całkowicie wycofać. Za każdym razem musi zderzyć się z przechodzeniem po folderach (no może z kasowaniem jest trochę łatwiej).

Niemniej jednak dodatkiem tym można wskazać plik do kopiowania/kasowania, przez co pobierana jest jego nazwa, jak i wskazać katalog który będzie nadrzędnym miejscem przeszukania podkatalogów. Opcjonalnie formularz posiada sprawdzenie zgodności nazw folderów, aby tylko tam skierować proces.

Operacja trwa sekundy, a nie minuty klikania. Potwierdzeniem tej operacji jest raport struktury folderów (z możliwością przewijania pozycji) jak i komunikat zliczający ilość skopiowanych lub skasowanych plików.

Dodatek zapamiętuje również wcześniej wskazany plik/katalog i jeśli nie nastąpiły jakies zmiany i są one dostępne, ponowne otwarcie interfejsu podpowie je do kolejnego użycia.

Jeśli chciałbyś rozszerzyć możliwości tego rozwiązania, napisz przesyłając opis i zleć jego wykonanie. Realizujemy również zlecenia na zamówienie!

Dodatek wykonany jest w języku VBA dla wersji Office >= 2007 (oraz 365)

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , ,

Leave a Reply