VBATools

Kody QR

by on Jul.11, 2019, under Excel, Oprogramowanie, Płatne

Dodatek kody QR to bardzo prosty mechanizm, realizujący utworzenie kodów na podstawie zaznaczonego obszaru komórek.

Dane w komórkach mogą reprezentować dowolną treść (np strony internetowe, numery telefonów, adresy, nazwy produktów, etc..).

Praca z dodatkiem sprowadza się do uruchomienia ikony dodatku w menu Excela, zaznaczeniu obszaru danych wypełnionych tekstem (najlepiej jednokolumnowej) i po upewnieniu się iż na prawo od nich nic nie przesłoni danych kliknięcia przycisku “Generuj”. Po połączeniu się z internetem zostaną pobrane odpowiednie obrazki kodów i umieszczone w analogicznych wierszach, nast kolumnie.

W interfejsie możemy zauważyć również kasowanie poprzednie pobranych kodów oraz dodanie odstępu polegającego na powiększeniu wysokości komórki o 10 pkt w stosunku do wybranej wielkości kodu (aby poszczególne obrazki kodów się nie stykały).

Ilość importowanej informacji determinuje wielkość kodu. Należy zatem pamiętać iż struktura bitmapowa nie może być zbyt mała przy większej ilości zapisanych w niej danych. Oto przykłady:

Modyfikacje narzędzia podlegają osobnym zleceniom. Jeśli chcesz sprawdzić jak działa narzędzie, prześlij nam listę danych, a zwrócimy próbkę jego działania. Z pewnością będziesz zadowolony.

Przy tej okazji polecam dodatek do kodów paskowych

Dodatek wykonany jest w języku VBA dla wersji Office >= 2013 (oraz 365)

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , ,

Leave a Reply