VBATools

Kalkulator wartości zaznaczonego obszaru

by on May.31, 2013, under Excel, Oprogramowanie, Płatne

Kalkulator_na_zaznaczonym_obszarzeDodatek ten na zaznaczonym obszarze komórek nietekstowych, realizuje proste 6 działań. Jego użycie dyskredytuje użycie formuł (np z użyciem działań na procentach, z którymi wiele osób ma problemy). Tak to w mig, działanie gotowe.

Zastosowanie w praktyce jest wykorzystywane dla zmian większych obszarów cenników, gdzie wartości są wynikiem przelicznika kursowego, a w arkuszu Excela pokazywane są wprost (bez odnoszenia się do wartości kursu i ceny w walucie).


Kalkulator_na_zaznaczonym_obszarze2Wykonano poprawkę tego dodatku dodając opcję zaokrąglenia w górę jak i w dół. Dzięki temu użytkownik będzie mógł wybrać pomiędzy wynikiem bez zaokrągleń jak z zaokrągleniem do 2ch miejsc po przecinku. Interfejs zapamiętuje ustawienie użytkownika.

Wersja PRO:
Wersja professional to dodatek, który posiada możliwość zapamiętywania danych interfejsu, definiowania formatów obliczonych liczb oraz wskazania komórki, która może być pobrana z arkusza, jak i również wpisana wprost (adres komórki można wpisać lub wskazać myszką). Nadaje się też do likwidacji wartości dziesiętnej (zamiany na całkowitą) lub zaokrągleń o tyle znaków ile wskazano.

Dzięki tej wersji dla cyklicznie wykonywanych czynności, będzie można uruchomić dodatek i kliknąć “Oblicz”. Tyle.

Dostępne formaty to:

  1. Brak zmiany formatu
  2. Format ogólny (czyszczenie formatu)
  3. Wskazany (czyli tyle dziesiętnych ile pokazano)
  4. Wartość zł
  5. Wartość pln
  6. Wartość $
  7. Wartość €
  8. $ Wartość
  9. € Wartość
  10. Wartość + dowolne znaki

Wersja PRO stanowi odrębną ofertę handlową.

Dodatek zgodny z Office >= 2010 (oraz 365) dla 32/64bit

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , , , ,

Leave a Reply