VBATools

Instalacje VBATools

by on Jul.12, 2016, under Newsy

IS_Instalacje_CC_OCX_MSIMiło nam poinformować wszystkich zainteresowanych rozwiązaniami automatyzacji zadań w Office, iż do każdej instalacji rozwiązań VBATools, która tego będzie wymagać, będziemy dokładać automatyczną rejestrację kontrolek Common Controls CC1 i CC2.

Są to podstawowe biblioteki obsługujące: pasek postępu, kalendarz, listę raportów z kolumnami gotowymi do dopasowywania szerokości czy sortowania itd, często używane w dodatkach napisanych w VBA.

W wielu przypadkach spotykamy się z wyrejestrowywaniem ich po UPG systemu Windows i problemami ich rejestracji ponownie. Obecne wersje instalacyjne MSI, które można również uruchomić w domenie dla wybranych stanowisk, będą miały automatycznie sprawdzaną zgodność wersji bibliotek i ich rejestrację.

Dla wszystkich Państwa gdzie instalator nie jest wskazany (brak dostępu do konta administratora), i wydanie dodatków w wersji Office, problem pozostanie do rozwiązania przez dział IT danego przedsiębiorstwa. Bez tych uprawnień nie można realizować zmian w systemie, a jedynie polegać na tym co zostało dopuszczone do pracy na danym stanowisku.

Rozwiązania napisane dla wersji office x64 są możliwe jedynie w oparciu o instalator i język .NET gdzie kontrolki są częścią Frameworka i nie opierają się na kontrolkach CC.

 

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , ,

Leave a Reply

Recently Active Members

Profile picture of vbatools
Profile picture of Karol Stilger
Profile picture of Joanna Subik
Profile picture of Anorak
Profile picture of marcinmachalowski
Profile picture of programistaaccess
Profile picture of piotrpawlik
Profile picture of Emil Wasilewski
Profile picture of kicekpicek
Profile picture of coldfusion
Profile picture of Gosia Borzęcka
Profile picture of lukaszch
Profile picture of itadministracja
Profile picture of farbenia
Profile picture of Łukasz Kałużny
Profile picture of kabzinski
Profile picture of rtynski
Profile picture of leszekbetlinski
Profile picture of Iv
Profile picture of Justyna Spychała