VBATools

Hiperlink do pliku – czyli pobieranie źródła

by on Jul.28, 2014, under Excel, Oprogramowanie, Płatne

Dodatek za drobne:Hiperlink do pliku_1 

Wyobraźcie sobie listę linków do plików umieszczonych na zasobach internetowych (np pobraną ze strony internetowej) lub dzięki utworzeniu hiperlinku do pliku na dysku, oraz potrzebę częstego ich pobierania, np: w celu przeglądania.

Klikanie w każdy link, pobieranie przez przeglądarkę lub edycję ścieżki aby dostać się do miejsca ich zapisu na zasobach współdzielonych … mordęga.
Teraz za pomocą tego prostego w obsłudze dodatku, zaznaczamy obszar komórek, w których zawarte są połączenia i zaraz mamy je wszystkie we wskazanym katalogu.

Hiperlink do pliku_2O ile mówimy o hiperlinkach umieszczonych na stronie internetowej, wpierw wystarczy skopiować je do arkusza.

Zapis ze źródeł, które posiadają logowanie też będzie działało, o ile zalogujemy się do strony z której pobranie ma mieć miejsce, koniecznie przez przeglądarkę IE (pobieranie plików z połączeń szyfrowanych https nie jest możliwe).

Chcesz przetestować narzędzie, zasugerować zmiany? Chcesz DEMO napisz do nas!

Wersja PRO
Hiperlink do pliku_PRO_2,2W wersji rozszerzonej mechanizm uwzględnia pliki pobierane przez przeglądarkę, które nie posiadają swojej nazwy bezpośredniej a URL do tego pliku jest sparametryzowany (posiada znaki “=,$,&”).

W takich przypadkach należy sugerować nazwę rozszerzenia, ponieważ nie wynika ona z hiperłącza. Dodatkowo w interfejs w odpowiedzi na zaznaczony tekst, który jest linkiem do pobranego pliku zamieni go na ścieżkę po zapisie pliku na dysk lub dopiszę ją do wskazanej kolumny arkusza.

Obawiasz się że narzędzie nie będzie spełniać twoich oczekiwań?, wyślij nam próbkę takiego hiperłącza, a sprawdzimy czy plik zostanie pobrany.

Dodatek zgodny z Office >= 2010 (oraz 365) dla 32/64bit

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply