VBATools

Galeria Ikon imageMSO

by on Nov.10, 2022, under Excel, Oprogramowanie, Płatne

Jeśli stawiasz swoje kroki w VBA lub w VSTO i chcesz mieć pod ręką narzędzie które daje możliwość wyświetlenia domyślnych dla środowiska Windows ikon to to narzędzie jest dla ciebie.

To dodatek który zaprezentuje ci większość dostępnych ikon i po wyborze konkretnej, która cię interesuje skopiuje do pamięci, abyś mógł wkleić ją do kodu XML wstęgi jaką projektujesz.

Dodatek posiada dwie grupy ikon, wielkie jak i małe (choć każda ikona mała może być wielka i na odwrót). Rozmieszczenie ich po 3 grupy wielkich (bardziej popularnych) i 6 małych co daje możliwość łatwego przeglądania. Ikony są posortowane alfabetycznie.

v2 Zadałem sobie pytanie: “a gdzie jest inna ikona, o pokrewnej nazwie i jak ona wygląda?”, więc powstała kolejna wersja, która została wzbogacona o przycisk umieszczony w formularzu podglądu, do szukania ikon po frazie: (domyślnie kopiowana wybrana wcześniej ikona).

W odpowiedzi pojawia się dodatkowa lista na dole tego formularza z propozycjami zawierającymi daną frazę w nazwie. Po kliknięcie na pozycję z listy pokarze jej obraz w podglądzie prezentując małą 16/16 oraz wielką 32/32 jej ikonę z możliwością skopiowania pełnej nazwy do schowka aby użyć w swoim projekcie XMLowym.

v3 To najnowsza wersja gdzie zwiększono ilość ikon z 3253 (które pozostają wyświetlane bezpośrednio we wstędze), do 8258 ikon jakie można odszukać w wyszukiwarce po nazwie. Dodatek dodatkowo podaje w oknie informacyjnym aplikację w której ikona jest używana.

W przypadku braku ikony w repozytorium danego systemu, ikona nie jest pokazana w interfejsie.


Dodatek zgodny z Office >= 2010 (oraz 365) dla 32/64bit

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , ,

Leave a Reply