VBATools

Formatowanie warunkowe wierszami

by on Sep.16, 2014, under Excel, Oprogramowanie, Płatne

Dodatek za drobne:

Dodatek ten jest odpowiedzią na brak możliwości określenia w wbudowanym mechanizmie formatowania warunkowego rekordów raportu, które to powinny być analizowane osobno. Czyli rekord po rekordzie, tak aby wybrana kolorystyka pokazywała proces przejścia liniowo, a nie dla całości wybranego zakresu.

Aby to bardziej zrozumieć poniższy rysunek tłumaczy możliwości dodatku:

Formatowanie_warunkowe_wierszami_3

Mechanizm w wersji podstawowej nie odbiega gamą kolorów od standardowo przygotowanych wzorów formatowania warunkowego.

Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik ma możliwość utworzenia nieskończonej ilości liniowego formatowania warunkowego w swoim arkuszu, bez konieczności wykonywania pracy ręcznie.

Dodatek dodatkowo możliwość obsługi pasków danych jak i dowolnego definiowania kolorystyki dla 2-uch lub 3-ech kolorów formatowania wybranych z wyświetlonej palety kolorów. Opcjonalnie, w interfejsie wersji profesjonalnej jest możliwość ustawienia intensywności trzeciego koloru (procent przejścia). Posiada ona również zapamiętanie ustawień interfejsu oraz wbudowane skróty klawiszowe poprawiające ergonomie narzędzia. W interfejsie można skorzystać z zamiany formatowania warunkowego na formatowanie komórek. Czyli sprawdzenie jaki wyliczony na podstawie danych kolor można zamienić na kolor wypełnienia z zachowaniem formatowania czcionki. Mechanizm ten, nie działa na formatowaniu warunkowego pasków danych oraz na ikonach, których ten dodatek na razie nie wspiera.

Dodatek zgodny z Office >= 2010 (oraz 365) dla 32/64bit

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , ,

Leave a Reply