VBATools

Email ze skompresowanym załącznikiem

by on Jul.23, 2013, under Excel, Oprogramowanie, Outlook, Płatne

Email_jako_zalacznik_ZIPDodatek za drobne:

Jak często wam się zdarza wysyłać zestawienia czy kalkulacje mailem? Często prawda.

Niektóre z nich, mają dosyć dużą ilość danych, wklejonych obiektów, tabel przestawnych czy wykresów. Skoroszyty takie mogą mieć nawet kilkadziesiąt mega. Wszystkie pliki utworzone w standardzie XML (xlsx) są bardzo efektywnie kompresowane.

Niestety w Outlooku nie ma opcji kompresowania załączników, choć w Windowsie oficjalnie ZIP jest standardem kompresji (możliwości takie mają tylko programy firm trzecich). Dodatek ten nie tylko kompresuje dane, ale za jego pomocą można określić źródło załącznika. Załącznikiem w tym przypadku może się stać Zaznaczony obszar (skopiowany do nowego skoroszytu), jeden z Arkuszy jak i cały skoroszyt. Dopełnieniem tego jest czwarta opcja w interfejsie dodatku w którym określić można skoroszyty zapisane w wybranym katalogu.

Opcjami jest pakowanie (choć jest to celem tego dodatku to można nie kompresować załącznika) oraz usunięcie pliku .zip z dysku zaraz po nadaniu e-maila. Domyślnie skompresowane pliki osadzone są w Moich dokumentach zalogowanego użytkownika.

Poniżej film [YT] z działania rozwiązania (z poprzednich wersji):

Dodatek zgodny z Office >= 2010 (oraz 365) dla 32/64bit

Wersja PRO:

Dodatek ten posiada również postać rozszerzoną, zawierającą możliwość konfiguracji konta pocztowego, co pozwala na wysłanie wiadomości bez posiadania lub konieczności użycia MS Outlooka. Posiada możliwość wygenerowania załącznika w formacie PDF (na zmianę z ZIPem).

W tej wersji, konieczne jest określenie adresata (lub kilku adresatów) oraz tematu, które mogą również być pobrane z aktywnego arkusza (zamiast tekstu [adres komórki] w nawiasach kwadratowych), treści wiadomości (możliwość podłączenia pliku HTML np. ze stopką lub całą treścią). Dane te mozgą zostać zapamiętane i wykorzystane podczas następnego uruchomienia dodatku.

Wersja PRO stanowi odrębną ofertę handlową.

Aktualizacja  v7.0 która obsługuje również MS Outlooka z pakietu Office.

Dodatek zgodny z Office >= 2010 (oraz 365) dla 32/64bit

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply