VBATools

Email przez PPM “Wyślij do” wraz ze stopką

by on Sep.12, 2018, under Outlook, Porady

Wysyłanie plików z eksploratora poprzez prawy przycisk myszy, kończy się poleceniem do Outlooka utworzeniem wiadomości bez stopki (taz wysyłanie siłowe do domyślnej aplikacji). Poniżej opisuje jak przygotować sobie link który będzie generował obiekt mailitem wraz z nią.

W tym celu należy wpierw dostać się do lokalizacji w której nasz system przechowuje skróty, a jest to folder: %AppData%\Microsoft\Windows\SendTo

Po wpisaniu tego polecenia mamy przed oczyma linki spod prawego klawisza myszy. Możemy sobie przy tej okazji usunąć te, których aplikacji nie używamy i przygotować link do Outlooka. Aby to zrobić to klikamy prawym klawiszem myszy na ikonę Outlooka\właściwości i przepisujemy do pamięci jego lokalizację (wraz z apostrofami):

Następnie w folderze SendTo prawym klawiszem tworzymy link i wklejamy zapamiętaną ścieżkę dopisując polecenie linii komend /c ipm.note /a jak pokazane jest na rysunku poniżej:

Ścieżka zależy od wersji Office (inna co do numeru oraz wersji z jak i bez usług 365) oraz wersji systemu operacyjnego (32 i 64bit).

Jak można zauważyć zostanie automatycznie zastosowana ikona domyślnej aplikacji a jej “Wyślij do” otworzy maila wraz ze stopką domyślnego konta Outlooka. Operacja ta zajmuje ok 5 min a daje wiele satysfakcji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , ,

6 Comments for this entry

 • Piotr

  Witam,
  Ta metoda działa ale gdy się wysyła tylko jeden plik.
  Jak zrobić aby można było wybrać kilka plików i wyślij do adresata poczty?

  • vbatools

   Jest to obejście problemu metody “send to”, aby dodawać więcej plików należy użyć klienta poczty, albo zaprogramowanego do tego narzędzia. Kilka z nich można odszukać na tym portalu (np Redystrybucja załączników, lub Generator maili). Pozdrawiam.

 • Andrzej

  Od zawsze był dla mnie następujący problem z ‘wyślij do -> adresat poczty’:
  Korzystamy z Thunderbirda i na większości komputerów ‘wyślij do’ poprawnie otwiera pocztę, ale na niektórych (bardzo rzadko i nie wiem z jakiego powodu) chciało otworzyć Outlooka.
  Długo szukałem rozwiązania w internecie i nic, ble ble.

  Dopiero w tym artykule znalazłem rozwiązanie!
  Brawo!!!

 • zbigniew

  w moim przypadku po wykonaniu czynności jak opisujesz i próbie wysłania pliku, pojawia się komunikat:
  Nie można uruchomić programu Microsoft Outlook. Argument wiersza polecenia jest nieprawidłowy. Sprawdź zastosowany przełącznik.
  Możesz zaradzić?

 • ekoteak

  Jedna z tych modyfikacji, bez której obecnie nie wyobrażam sobie pracy. Oskar jak zawsze, kocurro w branży 🙂

Leave a Reply