VBATools

Drukuj PDFy z zaznaczonych hiperlinków

by on May.08, 2016, under Excel, Oprogramowanie, Płatne

Drukowanie_plików_PDF_PRORozwiązanie to jest przeznaczone do wysyłania polecenia wydruku plików PDF z umieszczonych w skoroszycie hyperlinków na domyślną przeglądarkę przy wykorzystaniu sterowników darmowego Acrobat Readera

Dodatek działa również w przypadku zaznaczenia obszaru komórek zawierających wpisaną ścieżkę do plików PDF. W przypadku braku dostępu do plików (nieodpowiednia ścieżka lub nazwa pliku) zostaną one pominięte.

Wydruk realizowany jest dla całości wysłanego dokumentu PDF bez ich każdorazowego otwierania i uruchamiania polecenia wydruku, co znacznie skraca czas całej operacji.

W następnej odsłonie, narzędzie posiada sekcję pobierania nazw plików PDF ze wskazanego katalogu, wraz ze ścieżką przechowywania i tworzenia hiperlinków do tych plików. Umożliwia to szybką selekcję materiału do wydrukowania. Dodatkowo wersja PRO doczekała się rozszerzenia, które analizuje hiperłącze powstałe na skutek formuły (np wyszukania nazw), które zwraca połączenie jako link do pliku PDF. =HIPERŁĄCZE(A1&B1;B1)

Przykład jak użyć formuł do hiperłącza potem wydrukować istniejące dokumenty. Proszę bardzo:

Drukuj_PDFy_z_zaznaczonych_hiperlinkow

Przykład nr2 w nast wersji dodatku z pobranymi linkami wybranego katalogu:

Dodatek zgodny z Office >= 2010 (oraz 365) dla 32/64bit

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , , ,

2 Comments for this entry

Leave a Reply