VBATools

Dodawanie Cech kontrahentów do plików EPP

by on Jan.04, 2022, under Oprogramowanie, Płatne, Shareware i Trial, VB .NET

Na potrzeby uzupełnienia plików Symfonia, Rewizor GT, itp. w których znajdują się elementy transakcji oraz informacji kontrahentów, a brak jest Cech kontrahentów, powstała aplikacja weryfikująca dane i tworząca na kopii oryginalnych plików oczekiwaną zawartość.

Zeskanowany pliki – został przerobiony

Dodatkowo mechanizm pozwala stworzyć nowe cechy kierując się własną sugestią uwzględniając podział na odbiorców i dostawców, krajowych i zagranicznych. W tym przypadku domyślne zostaną pominięte i nie będzie działać ich odmiana na liczbę mnoga lub pojedynczą.

Zatem jeśli twoje pliki posiadają cechy, a chcesz je zmienić odpowiednio kierując się ich podziałem to wystarczy je usunąć z oryginalnego pliku i ponownie przerobić tą aplikacją.

Uzupełniono cechy własne – plik przed przerobieniem

Pliki do przerobienia można określać przez ich bezpośrednie wskazanie lub wskazanie folderu kierując się przyciskami w interfejsie. Dodatkowo samo uruchomienie programu również skanuje domyślnie pliki w swojej lokalizacji dodając je na listę.

Ponad to aplikacja posiada kontrolę źródła i nie pozwala na pobranie plików już przerobionych, które zyskują w nazwie frazę “przerobiono”, oraz pliki które nie spełniają formalnych założeń posiadających rekordów z kontrahentami lub jeśli cechy zostały w nich uzupełnione zgłaszane są na kolor czerwony:

Lista zgłasza błędy i pliki EPP z cechami dla nich nie zostaną stworzone

Pliki źródłowe jak i docelowe są zapisywane w standardzie jako ANSI. Jeśli twój system potrzebuje UTF-8, zostaną rozpoznane automatycznie na podstawie pliku źródłowego. Jeśli jednak potrzeba będzie zamiany tego kodowania w konkretnym przypadku to na tą chwilę nie posiada on takiego wymuszenia w interfejsie i to będzie dopasowane na indywidualne zamówienie.

Oto przykładowy wynik dodania rekordów z cechami w pliku EPP.

Program oferowany jest w systemie subskrypcyjnym rocznym. Został on przygotowany przy współpracy firmy: BRR Jarosław Kukla

DEMO programu do pobrania kierując się tym linkiem

V2 w którym dodano szybkie płatności gdzie definiujemy frazy reprezentujące zapłatę elektroniczną, oraz wykorzystanie płatności gotówkowych do utworzenia rejestru KP.


Zainteresowani zakupem rozwiązania proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , , , , , , ,

Leave a Reply