VBATools

Ciekawe uszkodzenie pliku

by on Aug.17, 2017, under Newsy

Ja już po urlopie, powoli wracam do życia. Rozmyślania nad tym co dzieje się w każdej z komórek z perspektywy zażytej w naturalny sposób witaminy “D”.

Podczas mojego niebytu (już jakiś czas temu postanowiłem że komputer i wakacje całkowicie nie chcą kolo siebie egzystować i w efekcie tego zawsze wygrywa ten drugi, więc porzuciłem targanie go w jakąkolwiek poza biznesową podróż). Wracając więc do zagadnienia: otrzymałem mailem prośbę o pomoc. 

Oczywiście zajrzałem po przyjeździe i patrzę że problem dotyczy jakiegoś projektu działającego z powodzeniem na oryginalnych Officeach mojej korpo, który realizowałem kawał czasu temu, a więc nie “ktoś tam zrobił” i “na czymś tam używał”. Systemy Windows i oryginalny Office. Rozwiązanie jak każde. Czyli jak to w takich przypadkach mechanizm pobierał, jak i wysyłał jakies dane z/na serwer i na poziomie interfejsu użytkownik mógł ogarnąć zasady przyświecające jego stworzeniu. Nie ważne. Mechanizm działał 15 lat na przestrzeni różnych wersji i bez przeszkód dawał sobie radę.

Tak więc wygląda choroba której na razie przyczyny nie znam. mogę się tylko domyślać że może to AV, jakiś hamerykański dodatek czy inne rozwiązanie dotąd nie działające na komputerze zainteresowanego.

Kod wciąż zabezpieczony, a literki w nazwach obiektów i kodzie projektu zmienione na orientalne. Co ciekawe nie tylko w opisach, w których występowała polska litera (i też nie tylko ona sama, ale cały caption czy text), ale również w kodzie, którego zasadę nie umieszczania ogonków jak widać kiedyś olewałem.

Miejcie się wiec na baczności (a mnóstwo takich przypadków na forum), bo jeśli się okaże że jakiś z waszych projektów będzie wciąż egzystował to jedno małe zapomnienie czy odejście w bok od tej zasady może uszkodzić wam rozwiązanie w całkowicie nieoczekiwanym momencie.

Czyli staramy się nie używać polskich znaków pomimo odpowiedniej regionizacji systemu (tym bardziej w kodzie).

:, , ,

Leave a Reply

Ostatnio zalogowani:

Profile picture of vbatools
Profile picture of kabzinski
Profile picture of Anorak
Profile picture of Karol Stilger
Profile picture of Łukasz Kałużny
Profile picture of marcinmachalowski
Profile picture of Joanna Subik
Profile picture of programistaaccess
Profile picture of piotrpawlik
Profile picture of Emil Wasilewski
Profile picture of kicekpicek
Profile picture of coldfusion
Profile picture of Gosia Borzęcka
Profile picture of lukaszch
Profile picture of itadministracja
Profile picture of farbenia
Profile picture of rtynski
Profile picture of leszekbetlinski
Profile picture of Iv
Profile picture of Justyna Spychała