VBATools

Blokada Outlooka

by on Apr.21, 2017, under Oprogramowanie, Outlook, Płatne

“Blokada otwarcia Outlooka” to dodatek, którego celem jest określenie hasła dostępu niezbędnego do uruchomienia aplikacji pocztowej.

W nowych wersjach MS Outlook, najpopularniejsze typy kont – czyli IMAP/Exchange, nie posiadają blokady dostępu do plików danych (przyczyną jest fakt, iż podczas procesu zakładania połączenia bazą tych kont jest plik .OST, który nie posiada takiej opcji jak blokada hasłem).

Jedynym sposobem na organicznie dostępu jest założenie nowego konta systemowego dla użytkownika, które będzie posiadało hasło logowania.

Niestety często nie ma możliwości tworzenia nowego użytkownika z przyczyn licencyjnych, zainstalowanych aplikacji stąd pow. dodatek ma swoje uzasadnienie. Zapisuje on hasła dla każdego użytkownika profilu Outlooka. Brak wpisania prawidłowego hasła, określonego podczas pierwszego uruchomienia wyłącza aplikację.

Jak to działa w praktyce:

  • Podczas pierwszego uruchomienia wyświetlany jest komunikat z prośbą o określenie hasła:

  • Podczas ponownego uruchomienia, komunikat będzie żądał hasła identycznego z  wcześniej zapamiętanym:

  • Gdy wpiszemy złe hasło to … dodatek zamyka Outlooka i ponowne uruchomienie ponawia pow. żądanie.

  • Gdy użytkownik wpisze poprawne hasło, a do tego poprzedzi słowem “kasujemy:” to poprzednie ustawienie zostanie usunięte.

  • A gdy nie określono hasła to komunikat braku hasła przepuści użytkownika na czas tej sesji (do ponownego uruchomienia aplikacji).

Dodatek posiada również ikonę w Menu\VBATools, w której po zalogowaniu, użytkownik może wymusić zmianę zapisanego wcześniej hasła bez ponownego uruchamiania aplikacji.

W przypadku ściągnięcia dostępu administratora na tym koncie, nie ma możliwości odinstalowania dodatku, a zmiana hasła lub wyłączenie dodatku jest możliwe po poprawnym zalogowaniu się do aplikacji. Chcesz wypróbować DEMO programu – napisz w komentarzu do tego opisu.

Pracownik zapomniał hasła? Spokojna głowa, po zakupie min 5 licencji dostaniesz dodatkowy program do jego skasowania całkowicie gratis. Nie będzie możliwości kupienia go bez licencji na dodatek.


 

Dodatek zgodny z Office >= 2013 (oraz 365) dla 32 i 64bit


Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , ,

Leave a Reply