VBATools

Autoryzacja w pakietach Office

by on Oct.17, 2023, under Newsy, Niesklasyfikowane

Ostatnio są problemy z logowaniem się do aplikacji Office po aktywacji, głównie dla posiadaczy Maczków, ale też nowe aktywacje mają z tym problem. Rozwiązaniem jest dopisanie swojego nr telefonicznego do konta MS, co daje możliwość potwierdzenia licencji przy użyciu kodu z SMSa (i nie jest to problematyczny, jak co dla niektórych authenticator).

Dla obawiających się innych konsekwencji związanych z takim zabiegiem uprzedzam, iż od kiedy wykonałem takie dopisanie (a mija już ponad 10 lat), to nie miałem żadnych reklam czy linków generowanych bez mojej wcześniejszej aktywności sugerującej wysłanie mi kodu na telefon.

Autoryzacja po nr telefonu jest też bardziej przyjazna, ponieważ w większości po zamianie słuchawki przekładamy do nowego urządzania kartę ze swoim numerem, a za jego pomocą możemy też odzyskać dostęp do konta jeśli wpisany adres emai już nam nie działa.


Inne rozwiązanie jakie podaje pracownik MS to, że można utworzyć alias do konta i zalogować się tym aliasem. https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=529489


Brak możliwości zalogowania może też mieć inne podłoże. Brak przekazania uprawnień do otrzymania informacji z ekranów logowania. W tedy należy zobaczyć czy uruchomienie aplikacji Office (jakiejkolwiek) jako administrator nie rozwiążą problemu.


W Aplach dodatkowo można tez anulować klucze licencji w systemie OS i ponownie dodać przez ponowne zalogowanie: https://support.microsoft.com/pl-pl/office/jak-usunąć-pliki-licencji-pakietu-office-na-komputerze-mac-b032c0f6-a431-4dad-83a9-6b727c03b193 


(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora. 

:, ,

1 Comment for this entry

Leave a Reply