VBATools

Aktualizacja czasu kalendarza na Public Display TV

by on Aug.29, 2013, under Oprogramowanie, Outlook, Płatne

OL_Kalendarz_start_TVW wielu korporacjach modne jest wyświetlanie kalendarza na Public TV. Takie informacje nie muszą koniecznie dotyczyć działań dedykowanych do konkretnego pracownika, ale np. rezerwacji zasobów czy sal konferencyjnych. W przypadku spotkań pracowniczych, każdy w dzisiejszych czasach jest uposażony w smartfone, który automatycznie aktualizuje dedykowane dla niego spotkania. Ale informacje dotyczące wszystkich pracowników, mogą  docierać jedynie jako wiadomość serwisu informacyjnego przedsiębiorstwa, na skrzynkę pocztową, która to ze względu na charakter pracy nie musi być czytana na bieżąco.

Mechanizmem coraz częściej stosowanym, jest MS Outlook, który uruchomiony na jednym lub kilku Public Display i ustawiony w widoku kalendarza działa do czasu zmiany widoku. Nie “klikany” nie pokaże aktualnego czasu, gdy jego rozmieszczenie nie będzie uwzględniało aktualnej daty. Inaczej mówiąc odświeżenie folderu czy uruchomienie polecenia “dziś” przestawi widok na aktualny. Ale, kiedy Outlook jest uruchomiony 24/7 i pokazuje uwspólnione zasoby nie będzie automatycznie przesuwał zakresu w wybranym widoku.

RefreshCalendarViewerOdpowiedzią na tą potrzebę jest dodatek. Otwiera on dodatkowe okno kalendarza, które to jest monitorowane na bieżąco. Użytkownik może ustawić je dowolnie, wyłączając menu, aktywując kolejne kalendarze i ustawiając ich rozmieszczenie/widok. Wyłączenie tego okna wyłączy usprawnienie aż do następnego uruchomienia aplikacji.

vbatools_koszt_100

Rozwiązanie dedykowane dla wersji MS Outlook 2013/19 (32 i 64bit)

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , , ,

Leave a Reply

Ostatnio zalogowani:

Profile picture of vbatools
Profile picture of marcinmachalowski
Profile picture of Anorak
Profile picture of Joanna Subik
Profile picture of Karol Stilger
Profile picture of programistaaccess
Profile picture of piotrpawlik
Profile picture of Emil Wasilewski
Profile picture of kicekpicek
Profile picture of coldfusion
Profile picture of Gosia Borzęcka
Profile picture of lukaszch
Profile picture of itadministracja
Profile picture of farbenia
Profile picture of Łukasz Kałużny
Profile picture of kabzinski
Profile picture of rtynski
Profile picture of leszekbetlinski
Profile picture of Iv
Profile picture of Justyna Spychała