VBATools

Aktualizacja czasu kalendarza na Public Display TV

by on Aug.29, 2013, under Oprogramowanie, Outlook, Płatne

OL_Kalendarz_start_TVW wielu korporacjach modne jest wyświetlanie kalendarza na Public TV. Takie informacje nie muszą koniecznie dotyczyć działań dedykowanych do konkretnego pracownika, ale np. rezerwacji zasobów czy sal konferencyjnych. W przypadku spotkań pracowniczych, każdy w dzisiejszych czasach jest uposażony w smartphone, który automatycznie aktualizuje dedykowane dla niego spotkania. Ale informacje dotyczące wszystkich pracowników, mogą  docierać jedynie jako wiadomość serwisu informacyjnego przedsiębiorstwa, na skrzynkę pocztową, która to ze względu na charakter pracy nie musi być czytana na bieżąco.

Mechanizmem coraz częściej stosowanym, jest MS Outlook, który uruchomiony na jednym lub kilku Public Display i ustawiony w widoku kalendarza działa do czasu zmiany widoku. Nie “klikany” nie pokaże aktualnego czasu, gdy jego rozmieszczenie nie będzie uwzględniało aktualnej daty. Inaczej mówiąc odświeżenie folderu czy uruchomienie polecenia “dziś” przestawi widok na aktualny. Ale, kiedy Outlook jest uruchomiony 24/7 i pokazuje wspólne zasoby kalendarza nie będzie automatycznie przesuwał zakresu w wybranym widoku.

RefreshCalendarViewerOdpowiedzią na tą potrzebę jest ten dodatek. Otwiera on dodatkowe okno kalendarza, które to jest monitorowane na bieżąco. Użytkownik może ustawić je dowolnie, wyłączając menu, aktywując kolejne kalendarze i ustawiając ich rozmieszczenie/widok. Wyłączenie tego okna wyłączy usprawnienie aż do następnego uruchomienia aplikacji.


 

Rozwiązanie dedykowane dla wersji MS Outlook 2013/19 (32 i 64bit)


Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , , , , , , ,

Leave a Reply