VBATools

3 formy czasownika – Mechanizm do testów

by on Nov.13, 2015, under Freeware, Oprogramowanie

3Formy_czasownikaTym razem, dział Freeware rozszerzy rozwiązanie pozwalające przeprowadzać wszelkiego rodzaju testy, które polegają na ręcznym sprawdzeniu wiedzy opartej na wylosowanych hasłach. “3 Formy czasowników” to szablon który posiada przykładową bazę danych w formie tabeli arkusza Excela, w którym znajduje się również przycisk uruchamiający mały interface użytkownika.

W interfejsie tym, znajduje się pole, na podanie wielkości próbki losującej. Nie może ona przekroczyć ilość rekordów w bazie a podanie zbyt małej iloci nie ma sensu. Przyjęto zatem, iż liczba 15 będzie ilością domyślną. Można ją dowolnie zmieniać przy generowaniu testu. Uruchomienie generatora tworzy w nowym arkuszu formularz gotowy do wydruku, w którym znajdą się wylosowane hasła. W tym samym cyklu zaznaczone zostają pozycje bazy, tak, aby można było ograniczyć je filtrem i sprawdzić które zostały wytypowane. Nagłówek filtra jak i arkusz z testem posiadać będą tą samą nazwę, sprowadzoną do daty i czasu wygenerowania. Można je zmienić. Wydruk pobiera tą nazwę na formularz. Baza danych może być rozszerzona lub całkowicie zmieniona. Musi jednak być zapisana w formie tabeli danych.

Oto przykład generowania testów pokazany na YT:

Plik z rozwiązaniem można pobrać kierując się tym linkiem.

Przy tej okazji polecam materiał dla klas 1-3: Matematyka ważna rzecz, który zyskał już sporą grupę wielbicieli.

Dodatek wykonany jest w języku VBA dla wersji Office >= 2007 (oraz 365)

Przedstawione rozwiązanie jest darmowe. Zainteresowani modyfikacją są proszeni o kontakt.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, , ,

Leave a Reply