VBATools

Zmiana skórki w Outlook (MS Office) 2007

by on Jun.21, 2010, under Outlook, Porady

W najnowszej wersji pakietu biurowego Office 2007 umieszczono możliwość wyboru trzech dostępnych kolorów skórek. Jest to ukłon w stronę uruchomionego w tym samym roku system Vista, które to kolory (domyślny – Niebieski, Srebrny oraz Czarny) wpasują się tworząc harmoniczną całość. Poniżej umieszczone widoki są zrealizowane w systemie XP, bez udziału półprzezroczystości (Areo), co jeszcze bardziej podkreśla głębię kolorów.

Zamiana odbywa się poprzez naciśnięcie „Przycisku pakietu Office” w Access, Word, Excel czy PowerPoint:

Rys 1. Podpowiedź funkcjonalności nowego przycisku w MSOffice

W MS Outlook np. dostępny z poziomu tworzenia nowego elementu (np. wiadomości, terminu bądź kontaktu):

Rys 2. Przycisk ustawień konfiguracyjnych

Po jego włączeniu, uruchamiany przycisk „Opcje edytora” i w ustawieniach „Popularne” mamy poszukiwane pole „Schemat kolorów”:

Rys 3. Opcje edytora MS Outlook

Po wyborze jednego z nich i po zaakceptowaniu przyciskiem „OK” natychmiast otrzymujemy pożądany efekt dla wszystkich elementów pakietu:

Rys 4. Trzy zdefiniowane przez producenta palety kolorów interfejsu

Opcja ta jest dostępna we wszystkich wersjach pakietu biurowego. Zastosowanie tej zmiany jest bezpieczne i nie wymaga instalacji dodatkowych obiektów.

Użytkownik, który chciałby użyć obcych template’ów (nie pochodzących od potentata z Redmond – firmy Microsoft), wielokrotnie napotyka problemu niekompatybilności, czy żądania potwierdzenia nadpisania ważnych dla systemu bibliotek.

 

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.
:, ,

Leave a Reply