VBATools

Zapis konfiguracji w dodatkach .NET dla Office

by on Oct.27, 2017, under Newsy

W developerze Visual Studio jest moduł zapisu ustawień konfiguracyjnych My.Settings. Zdefiniowane elementy ustawień użytkownika mogą zostać zapamiętane (np po wyborze dostępnych opcji lub dokonania wpisów różnego typu tekstu w kontrolkach interfejsów).  Moduł ten działa wyśmienicie i bez nadmiernego odwołania się do elementów systemu zapisuje je w programie. Jednak nie dotyczy to dodatków do Office! …

 

Dopóki jest to program typu EXE (samodzielny program pod Windowsy) nie ma w tym nic kłopotliwego. Programy jakie zostały przez nas przygotowane trzymają ustawienia odkąd zostały doń przypisane wartości bez względu na ilość uruchomień czy oczyszczanie komputera z nagromadzonych plików tymczasowych.

Jednakże w dodatkach do Office, które nie są wykonywalne (VSTO), a uruchamiają się jako COM wraz z uruchomieniem składnika office, raz na jakiś czas (podczas bliżej nieokreślonych działań systemu), dochodzi do zresetowania tych ustawień.

Aby zapobiec takim kłopotom użytkownika (ponowne konfigurowanie interfejsu) dodaliśmy i będziemy uzupełniać do każdego z wydanych przez VBATools.pl dodatku procedurę eksportu ustawień do pliku INI. Da to pewność że do puki awaria ta nie zostanie usunięta użytkownicy będą mogli liczyć na bezstresowe korzystanie z wybranych narzędzi.

:, , , , ,

Leave a Reply

Recently Active Members

Profile picture of vbatools
Profile picture of Karol Stilger
Profile picture of Anorak
Profile picture of marcinmachalowski
Profile picture of Joanna Subik
Profile picture of programistaaccess
Profile picture of piotrpawlik
Profile picture of Emil Wasilewski
Profile picture of kicekpicek
Profile picture of coldfusion
Profile picture of Gosia Borzęcka
Profile picture of lukaszch
Profile picture of itadministracja
Profile picture of farbenia
Profile picture of Łukasz Kałużny
Profile picture of kabzinski
Profile picture of rtynski
Profile picture of leszekbetlinski
Profile picture of Iv
Profile picture of Justyna Spychała