VBATools

Własna baza kategorii w dzienniku Outlooka

by on Jul.20, 2016, under Oprogramowanie, Outlook, Płatne

Kat_MT_interface_2016Jeden z naszych klientów zaproponował obsłużenie bazy danych ACC w interfejsie Outlookowym dla wersji 2003/2010. Wykorzystanie znajdujących się w niej wpisów zasilić miało kategorie wpisu dziennika zdarzeń.

Działalność jaka była realizowana przez ten podmiot, dla tych czynności sprowadzała się do grupowania działań w ramach przyporządkowanej kategorii. A więc dla każdego z partnerów rejestrowano działania które potem mogły być nadzorowane przez wyspecjalizowane grupy pracowników (dz handlowy, księgowość, finanse, itd..).

Oto przykłady z testów narzędzia dla Office 2010/W7 oraz 2003/XP:

Kat_MT_interface_2010 Kat_MT_interface_2003

Baza modyfikowana jedynie przez uprawniony personel podłączana automatycznie w Outlooku przez dodatek, po przez jej jednorazowym wskazaniu. Praca grupowa w udostępnieniu zasobów sieciowych do podłączenia bazy danych klasyfikacji. Wywołanie interfejsu po przez ikonę menu, z otwartego obiektu dziennika oraz po wywołaniu skrótem klawiszowym [Alt+F8].

Kat_MT_instalacjaNa końcu została przygotowana wersja instalacyjna, która mogła być zastosowana w środowisku domenowym, na każdą wersje Office x86.

Projekt na tyle interesujacy, że dotyczył dziennika zdarzeń jak i kompatybilności wstecznej. Z tego tytułu jego wykonanie musiało być sprowadzone do środowiska VBA i projektu opartego na dystrybucji pliku OTM. Oczywiście na tej kanwie można rozwinąć możliwości i zastosowaną metodę na inne obiekty MS Outlook.

Informacja udostępniona za zgodą zamawiającego.

Zainteresowani zakupem dodatku proszeni są o kontakt i zapoznanie się z warunkami licencji.

(c) Shon Oskar – www.VBATools.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część ani całość tego artykułu nie może być powielana ani publikowana bez zgody autora.

:, , , , , , , ,

Leave a Reply