VBATools

UPG Windows 10 za darmo

by on Jun.11, 2015, under Newsy

Już od dłuższego czasu, wszystkie ptaszki w okolicy ćwierkały że MS szykuje darmowy UPG systemów 7 i 8 do najnowszego Windows 10.Get_win10

Otóż dziś rano po pobraniu łatek stało się to faktem. Jakie niebezpieczeństwa niesie za sobą aktualizacja, jakie korzyści, czy proces ten przebiegnie szybko czy z problemami…

Rezerwacja_W10Niestety na to pytanie przyjdzie mi jeszcze poczekać. Z pewnością ani komputery w domenie, ani stanowiska, które posiadają dość skomplikowaną bazę autoryzacji zainstalowanych programów, kompatybilności programów wszelkiej maści itd.. nie pozwolą sobie na takie ulepszenie. Na pierwszy rzut pójdą użytkownicy komputerów, którzy używają je do rozrywki, czy do przeglądania informacji w internecie. Te zapewne nie odczują żadnych niedogodności poza czasem samego procesu instalacji.

Czy będzie można posiadać system bez dodania usług w chmurze, jak z autoryzacją klucza licencji systemu (czy obligatoryjne będzie posiadanie konta Live). Czy nie zmienią się wpisy rejestru a za nimi wszystkie ustawienia programów poprzedniego systemu.

W świetle informacji które ujawniły możliwość analizowania danych społecznościowych odpowiedź “Dlaczego za darmo” wydaje się być dość trywialne. Pytań nie ma końca.

Efekt już na twoim PC. Następnym krokiem jest planowany, darmowy UPG systemów na słuchawki z WP. Więcej na ten temat można przeczytać w tym artykule.

Z dniem dzisiejszym 2015-07-29 okienko darmowej propozycji/rezerwacji nowego systemu zniknął. Pojawiła się zatem pełna wersja W10. Z MSDNu można dowiedzieć się że wypuszczono równolegle kilka wersji.

 • Windows 10 Education
 • Windows 10 Enterprise
 • Windows 10 Enterprise LTSB (w tym wersja N)
 • Windows 10 Features on Demand

Aby wyjaśnić co stanowią oznaczenia pow wersji pozwolę polecić sobie artykuł, który również informuje o tym iż darmowy UPG będzie dotyczył tylko 1 roku użytkowania. Z innego źródła wiem iż taki proces aktualizacji będzie również dostępny dla osób posiadający wersje pirackie.

Tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania do UPG win 10 na Kanale #9 [Marcin Klimowski, Mariusz Kędziora]

Natomiast na tej witrynie oraz następnej znajdziecie informacje o przekazywanych danych w ramach użytkowania licencji Win 10

Tyle. Czas instalować W10 i sprawdzić nowa platformę w działaniu (polecam jednak system wirtualny ponieważ ilość zgłoszeń związanych z problemami niekompatybilności oprogramowania lawinowo rośnie).

2016-03-01 Wszystko się powoli klaruje. Windows 10 zostaje darmowy, choć w wersji Free UPG jest wzbogacony w wszędobylskie reklamy. Pytanie na jaką skalę i jakim vendorom zostanie wykupiony “czas antenowy”.

:, , , ,

2 Comments for this entry

 • Ezio

  Bardzo dobry artykuł – dopiero dzisiaj na niego trafiłem przez WSS (urlop) 🙂
  Dzięki !

 • Szymon

  Korzystam z ubuntu ze względu na jego szybkość.Natomiast jeżeli chodzi o programy, to przeniosłem się na windows 10 i wszystkie działały prawidłowo.Poza tym w ustawieniach systemu jest możliwość przywrócenia siódemki więć jak coś mi nie zagra to sobie przywróce siódemeczkę:)

Leave a Reply

Ostatnio zalogowani:

Profile picture of vbatools
Profile picture of marcinmachalowski
Profile picture of Anorak
Profile picture of Joanna Subik
Profile picture of Karol Stilger
Profile picture of programistaaccess
Profile picture of piotrpawlik
Profile picture of Emil Wasilewski
Profile picture of kicekpicek
Profile picture of coldfusion
Profile picture of Gosia Borzęcka
Profile picture of lukaszch
Profile picture of itadministracja
Profile picture of farbenia
Profile picture of Łukasz Kałużny
Profile picture of kabzinski
Profile picture of rtynski
Profile picture of leszekbetlinski
Profile picture of Iv
Profile picture of Justyna Spychała