VBATools

Tłumaczenie formuł Excela

by on Apr.27, 2020, under Newsy

Pewnego razu ćwicząc możliwości VisualStudio napisałem dodatek dla społeczności ExcelForum. W nim znajdowało sie przekierowanie na stronę portalu oraz podpowiedzi stron innych forumowiczów którzy prężnie rozwijali swoje magazyny wiedzy zaskakując co róż nowym pomysłem.

Z czasem przerodziło się to w bazę niezależnie definiowanych linów oraz została dodana ikona otwierająca skoroszyt z tłumaczeniami formuł Excela opracowanymi na 16-ie języków. Na jej bazie aktualna wersja v6, posiada możliwość automatycznego przetłumaczenia formuły pobranej z treści na język polski:

Erratka – a na horyzoncie mały lifting (czyli wklejenie formuły)

oraz w nast wersji linki do większej ilości polecanych stron utytułowanych polskich jak i zagranicznych MVP.

Nie wykluczone że i tobie przypadnie on do gustu. Dodatek jest darmowy i jako jedyny do pobrania z portalu EF. Więcej na jego temat tutaj.


Erratka:

Zatem v7 dostępna do pobrania z EF. W niej nowa lista linków (w tym MVP polskich i zagranicznych) jak i zmodyfikowany translator formuł o dodanie tłumaczenia z j. Polskiego na Angielski również z możliwością zastosowania w komórce. No i Free zatem pobierać i korzystać. Żadnych reklam, figli, itp.


Konkurs:

Osoba, która rozszerzy bazę formuł o nowe definicje lub nowy język, z pliku jaki posiada dodatek, będzie mogła liczyć na dowolne rozwiązanie publikowane na VBATools całkowicie gratis.

Akcja ważna do końca wakacji 2020.
Jeśli będzie więcej chętnych, wygra najbardziej skrupulatna z pośród uczestników.
Zostanie ona wymieniona w programie z imienia i nazwiska (za pozwoleniem), jako walidator rozwiązania, a inni otrzymają intratną niespodziankę pocieszenia.


2020-07-06 Znalazłem błąd, który objawia się złym podstawieniem jeśli formuła posiada adresowanie bezwzględne. No jakoś nikt nie podpowiedział 😛
Błąd usunięty, ale poprawiona wersja zostanie wyemitowana po wakacjach, dając szansę w pow. konkursie. Dopisana też do listy linków zostanie tegorocznie uhonorowana MVP.

:, , , , ,

Leave a Reply

Ostatnio zalogowani:

Profile picture of vbatools
Profile picture of marcinmachalowski
Profile picture of Anorak
Profile picture of Joanna Subik
Profile picture of Karol Stilger
Profile picture of programistaaccess
Profile picture of piotrpawlik
Profile picture of Emil Wasilewski
Profile picture of kicekpicek
Profile picture of coldfusion
Profile picture of Gosia Borzęcka
Profile picture of lukaszch
Profile picture of itadministracja
Profile picture of farbenia
Profile picture of Łukasz Kałużny
Profile picture of kabzinski
Profile picture of rtynski
Profile picture of leszekbetlinski
Profile picture of Iv
Profile picture of Justyna Spychała